برگزاری همایش تشکل‎های زیست محیطی کشور در خرم‎آباد | اتاق خبر
کد خبر: 301295
تاریخ انتشار: 19 آذر 1394 - 11:34
رییس جهاد دانشگاهی لرستان از برگزاری همایش تشکل‎های زیست محیطی کشور در خرم‎آباد خبر داد.

رییس جهاد دانشگاهی لرستان از برگزاری همایش تشکل‎های زیست محیطی کشور در خرم‎آباد خبر داد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، دکتر سید علی نادر دهقانی الوار در همایش روز جهانی کوهستان که در محل سالن اجتماعات مرکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت به مناسبت فرارسیدن 28 صفر و سالروز شهادت امام دوم و هشتم(ع) و گرامیداشت ایام هفته پژوهش و روز دانشجو، بیان کرد: مهم‎ترین کاری که جهاد دانشگاهی انجام می‎دهد آماده کردن فضا برای کار در حوزه‎های متنوع استان از جمله محرومیت‎زدایی، محیط زیست و سایر حوزه‎ها است.

وی یادآور شد: در چند ماه گذشته دانشجویانی که عضو جهاد دانشگاهی هستند با برنامه‎ریزی که انجام دادند توانستند 6000 دست لباس مازاد را از مردم نوع‌دوست شهر خرم‎آباد جمع‎آوری کرده و تحویل محرومین بدهند که ارزش آنها حدود 300 میلیون تومان برآورد می‎شود.

دکتر دهقانی با بیان اینکه افتخار می‎کنیم عضو چنین سازمانی(جهاد دانشگاهی) هستیم که فضا را بدون تشریفات معمول برای فعالیت در اختیار قرار می‎دهد، گفت: در موضوع جلسه اعتقاد داریم برخی از ویژگی‎های شخصیتی لرستانی‎ها شامل صداقت، صمیمیت، صراحت و صلابت را از کوهستان گرفته‎ایم و باز هم اعتقاد داریم توجه و تاکید و پرداختن به رویکردها و فرامین توسعه پایدار و به کمک جوامع محلی امکان حفاظت و بازسازی منابع محیط زیست استان و کوهستان‎ها مقدور خواهد بود.

رئیس جهاد دانشگاهی لرستان با یادآوری ضرورت حضور دانشگاهیان و نخبگان علمی استان در فرآیند تدوین برنامه‎های توسعه استان گفت: جهاد دانشگاهی آمادگی دارد در کلیه فرایندهای برنامه‎ریزی و اجرایی استان در کنار مدیران دلسوز و پرتلاش استان باشد.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی لرستان ادامه داد: براساس پیگیری‎های انجام شده نشست تشکل‎های زیست‎محیطی دانشجویان سراسر کشور اردیبهشت ماه سال 1395 در خرم‎آباد توسط جهاد دانشگاهی و با همکاری همه دستگاه‎های اجرایی و استانداری اجرایی می‎شود.

دهقانی خطاب به مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گفت: علیرغم اینکه تشکیلات و ساختاری در حوزه محیط زیست نداریم ولی وارد این عرصه شده‎ایم چون اعتقاد داریم دستگاه اجرایی بدون مراکز علمی موفق نخواهد بود. امیدوارم همه اعتقاد پیدا کنیم که با هم کار کنیم و از طرف جهاد این آمادگی برای فعالیت‎های پژوهشی ترویجی و آموزشی اعلام می‎شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید