جمع‌آوری طیور زنده در ملارد برای مقابله با آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان | اتاق خبر
کد خبر: 301614
تاریخ انتشار: 21 آذر 1394 - 10:35
شهردار شهر ملارد از جمع‌آوری بالغ بر 195 طیور زنده از محل فروش آنها در پی اعلام‌ شیوع احتمالی بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در راستای مراعات اصول بهداشتی در منطقه خبر داد.

علی‌اکبر خراسانی امروز در در غرب استان تهران به گوشه‌ای از اقدامات اخیر این شهرداری برای رفاه شهروندان ملاردی اشاره و اظهار کرد: در آبان ماه سال جاری شهروندان حدود 200 تماس با سامانه 137 داشته‌اند که اغلب آنها به امور شهری در خصوص پسماند شهری، سد معبر در خصوص ترافیک، خدمات عمرانی، ساخت و سازهای غیرمجاز، فضای سبز و ... مربوط بوده که کارکنان خدوم این شهرداری با جدیت آنها را پیگیری کرده‌اند.

وی افزود: با توجه به بارش‌های چند روز گذشته که می‌رفت مشکلاتی را برای شهر و شهروندان عزیز در اثر آب‌گرفتگی ایجاد کند، کارکنان زحمت‌کش امور شهری در حوزه معاونت خدمات شهری این شهرداری توسط پمپ روبین، لجن‌کش و کف‌کش از این آب‌گرفتگی‌ها ممانعت به عمل آوردند.

شهردار شهر ملارد بیان کرد: از دیگر اقدامات این شهرداری برپا کردن 6 غرفه بازیافت پسماند در سطح این شهر به خصوص نقاط پر رفت و آمد برای جمع‌آوری پسماند است که توسط سازمان مدیریت پسماند این شهرداری انجام شده است.

خراسانی تصریح کرد: در پی اعلام‌ شیوع بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در راستای مراعات اصول بهداشتی در منطقه، واحد ساماندهی معاونت خدمات شهری این شهرداری در تعامل با نیروی انتظامی و اداره دامپزشکی اقدام به جمع‌آوری طیور زنده از محل فروش آنها که بالغ بر 195 پرنده بود، کرده و برای امحا، آنها را به کشتارگاه فرستاد.

وی در پایان متذکر شد: در پی شکوائیه‌های مردمی و بررسی واحد زیباسازی معاونت خدمات شهری شهرداری ملارد و شناسایی کامل تابلوهای غیرمجاز نصب شده در سطح این شهر، پس از صادر کردن اخطاریه و دادن فرصت به صاحبان این‌گونه تابلو‌ها برای جمع‌آوری آنها، در فرصت منقضی حدود یک‌هزار و 200 تابلوی نصب‌شده جدای از ملک و نصب‌شده بر تیرهای برق و حدود 520 تابلوهای نهاده‌ شده غیرمجاز در سطح معابر و پیاده‌روهای این شهر به منظور حفظ حقوق شهروندی، ممانعت از خطرات احتمالی، جلو‌گیری از مزاحمت‌های به وجود آمده برای شهروندان و نیز برای سر و سامان دادن به تابلوهای تبلیغاتی که در زیبایی چشم‌انداز شهری تأثیر به‌سزایی دارد، جمع‌آوری شدند.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید