جای خالی بازسازی ناوگان جاده‌ای در برنامه ششم | اتاق خبر
کد خبر: 301867
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 13:37
عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران :
در برنامه ششم توسعه بر بازسازی ناوگان هوایی و دریایی تاکید زیادی شده اما به مساله بازسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای پرداخته نشده است

در برنامه ششم توسعه بر بازسازی ناوگان هوایی و دریایی تاکید زیادی شده اما به مساله بازسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای پرداخته نشده است. 

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران گفت: در پیش‌نویس برنامه ششم توسعه، جایگاهی برای مساله نوسازی و بازسازی ناوگان جاده‌ای دیده نشده است و اتاق بازرگانی، به عنوان نماینده بخش خصوصی، این مطلب را گوشزد و درخواست کرده است که این مساله در برنامه ششم مورد توجه قرار گیرد.

سیده فاطمه مقیمیافزود: در برنامه ششم توسعه بر بازسازی ناوگان در صنعت هوایی و دریایی تاکید زیادی شده اما آنگونه که در پیش‌نویس منتشر شده، دیده می‌شود، به مساله بازسازی ناوگان حمل و نقل جاده‌ای پرداخته نشده و نظر مساعدی در مورد آن وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اتاق بازرگانی پیشنهاد و درخواست خود برای توجه به لزوم بازسازی و نوسازی ناوگان جاده‌ای را به صورت مکتوب به وزیر راه و شهرسازی ارائه کرده است تا برای به اضافه شدن به برنامه ششم توسعه مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بند هـ ماده 163برنامه پنجم توسعه به نوسازی و بازسازی ناوگان جاده‌ای تاکید داشت، اظهار کرد: در آئین‌نامه‌ها اجازه واردات کامیون کارکرده با عمر سه سال داده شده بود اما با این وجود، تا آئین نامه‌های آن به تفصیل آماده شد و ارتباطات به سمت شکل گیری و اجرا رفت، تعداد ناوگان لازم برای نوسازی و بازسازی ناوگان جاده‌ای وارد نشد.

عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی تهران درباره چرایی انجام نشدن بازسازی ناوگان براساس برنامه پنجم توسعه، گفت: در برنامه پنجم به این مساله پرداخته شد اما تسهیلاتی برای واردات کامیون با عمر سه سال دیده نشده بود در حالی‌که با توجه به وضعیت اقتصادی واردات کامیون و استفاده از آن در ناوگان حمل و نقل توسط فعالان این حوزه توجیه اقتصادی نداشت.

مقیمی تصریح کرد: حالا که به نظر می‌رسد دوران گشایش اقتصادی و رفع محدودیت‌ها در پیش است، امیدواریم مساله نداشتن توجیه اقتصادی هم برطرف شود.

وی با بیان اینکه باید به به دنبال ایجاد مجموعه‌های کریر توانمند باشیم، اظهار کرد: با ایجاد شرکت‌های حمل و نقل توانمند دارای وسیله نقلیه، می‌توان از تک محوری و تک مالکی در حمل و نقل جاده‌ای جلوگیری کرد اما این مساله منوط به همکاری‌هایی در قالب تسهیلات ارزان قیمت است.

 وی تاکید کرد: تجارت، فقط تولید، صادرات و واردات نیست بلکه به حمل و نقل پیشرفته و ابزار جابه‌جایی هم نیاز دارد و بازسازی ناوگان جاده‌ای مستقیما برای بهبود اوضاع تجارت نیز موثر است چراکه برای تقویت تجارت، باید لجستیک تقویت شود.

وی داشتن ناوگان به‌روز و مدرن را از ضروریات حضور در صحنه‌های اقتصادی جهان دانست و افزود: در دوران پسابرجام که انتظار داریم محدودیت‌ها برطرف و ارتباطات تجاری برقرارشود ناگزیر هستیم ناوگان صنعت حمل و نقل کشور و به‌خصوص حمل و نقل جاده‌ای، را بازسازی و نوسازی کنیم.

منبع: صدای اقتصاد 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید