ترکیه بیشتر متحد داعش است تا غرب | اتاق خبر
کد خبر: 301890
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 14:58
رئیس جمهوری چک:
'میلوش زمان' رئیس جمهوری چک گفت: ترکیه به رغم اینکه عضو ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) است، اغلب به مانند متحد (گروه تروریستی ) داعش عمل می کند تا متحد غرب.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری 'اسپوتنیک' روسیه، رئیس جمهوری چک با این انتقاد، بر ایده پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا تاخت.
براساس این گزارش، میلوش زمان در بازدیدی از جنوب کشورش، تصمیم مقام های اتحادیه اروپا مبنی بر پرداخت بسته کمک مالی سه میلیارد و 200 میلیون دلاری به آنکارا را برای نگاه داشتن پناهجویان سوری در خاک ترکیه و ممانعت از ورود آنها به اروپا، محکوم کرد.
رئیس جمهوری چک گفت: امپراتوری روم نیز پیش از آنکه از هم فروپاشد، پول به 'بربرها' می داد؛ ترکیه با وجود اینکه عضو ناتو است، اغلب به مانند متحد داعش عمل می کند تا (متحد) غرب.
وی تصریح کرد، ترکیه قادر است پناهجویان آواره سوری را از آنجایی که هر دو ملت (ترکیه و سوریه) مذهب مشترک – اسلام – دارند و اختلاف فرهنگی بین شان وجود ندارد، در خاک خود پذیرا باشد و اسکان دهد.
رئیس جمهوری چک افزود، بروکسل باید موضوع پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا را با 'احتیاط' مورد ملاحظه قرار دهد، و درک کند که ترکیه یک کشور صرفا اروپایی نیست.
اسپوتنیک گزارش داد: در اوایل ماه نوامبر گذشته، آنکار توافقی را با بروکسل امضا کرد که به موجب آن ترکیه در قبال دریافت یک بسته کمک مالی سه میلیاردی برای متوقف کردن سیل پناهجویان (آواره) به اروپا با اتحادیه اروپا همکاری خواهد کرد و مذاکرات برای پیوستن آنکارا به این اتحادیه از سر گرفته می شود.
میلوش زمان از مارس سال 2013 به عنوان رئیس جمهوری چک بر سرکار است.
وی بین سال های 1998 تا 2002 میلادی نخست وزیر این کشور بود.
جمهوری چک با وسعتی بیش از 78 هزار و 800 کیلومتر مربع و جمعیتی بیش از 10 میلیون و 500 هزار نفر در اروپای مرکزی واقع است و یکی از اعضای اتحادیه اروپا به شمار می رود.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید