سناریو تفکیک وزارتخانه ها تنها به نفع دولت است نه مردم | اتاق خبر
کد خبر: 301897
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 14:43
در گفت و گوی اتاق خبر با محمد غرضی عنوان شد
وزیر پست و تلگرام و تلفن دولت سازندگی: با ادامه راه و روش های سابق در مدیریت وزارتخانه های دولتی، هیچ تفکیک یا ادغامی نتیجه ای دربر نخواهد داشت و اینگونه طرح ها به نفع دولت ها است نه مردم.

اتاق خبر - محمد غرضی در خصوص تفکیک مجدد دو وزراتخانه بازرگانی و صنعت گفت: این کار در دولت های گذشته نیز صورت گرفته است. بطور کلی بنای دولت ها براساس مصلحت  و نه بصورت کار کارشناسی است.بنابراین تفاوتی نخواهد داشت که فعالیتها بصورت تفکیک شده باشد یا خیر.

وی در گفت و گو با اتاق خبر ادامه داد: بطور کلی سیر فعالیت های این چنینی به مانند در هم آمیختن آب و شیر یا تفکیک یا جوشانیدن شیر است که در نتیجه هیچ تفاوتی با هم ندارد.

غرضی خاطر نشان کرد: برای توسعه دولت بجای آنکه ستادها توسعه پیدا کند بدنه توسعه پیدا می کند و از آنجا که بدنه مغزی ندارد؛ تفکیک و یا ادغام تاثیری در عملکرد دولت نخواهد داشت.

وزیر دولت سازندگی تاکید کرد: در حال حاضر در کشور هیچ وزارتخانه ای یافت نمی شود که ستادی با دوام 20 ساله را داشته باشد و توانسته باشد مشکلات و مسائل کشور را بطور منظم برطرف نماید.

وی خاطر نشان نمود: با تغییر دولت ها و به تبع آن تغییر افراد، ستادها در وزارتخانه ها تغییر یافته اند و همواره ارجحیت در تصمیم گیری ها در عوض آنکه براساس مصلحت ملت باشد براساس مصلحت دولت ها انجام شده است. همچنین باید گفت بحث در مورد این موضوع نه در مجلس و نه در دولت هیچ گوش شنوایی ندارد.

غرضی تاکید کرد: دولت ها هرگز اجازه نداده اند تا ستادی رسمی در وزارت ها شکل بگیرد.در صورتی که باید به گونه باشد که ستادها در وزارت خانه ها مستقل از وزراء باشد.

وی همچنین افزود: وزراء دارای این حق هستند تا در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های وزارت خانه متبوع خود ورود پیدا کنند اما حق ندارند تا تحقیقات اجتماعی را به نفع کارشناسی مورد نظر خودشان تغییر دهند.

نظرات
مجید
| |
2015-12-13 22:55:26
به نظرم مهندس غرضی درست میگه. تفکیک این دوتا هیچ دردی رو دوا نمیکنه. مردم زیر بار گرونی ها کمر خم کردند اونوقت دغدغه دولت شده تفکیک وزارتخونه ها!!
ADS
ADS
پربازدید