مجروحیت بیش از 50 پلیس آلمانی در درگیری با معترضان | اتاق خبر
کد خبر: 301901
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 14:57
بیش از 50 پلیس آلمانی در درگیری با معترضان چپ افراطی در شهر «لایپزیگ» در شرق آلمان، مجروح شدند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از خبرگزاری فرانسه از برلین، این درگیری زمانی رخ داد که حدود هزار تن از فعالان چپ افراطی علیه تجمع 150 نفره نئونازی ها در لایپزیگ، تظاهرات کردند.
سخنگوی پلیس بدون ارائه جزئیاتی از میزان جراحات زد و خوردها، اعلام کرد: در درگیری های دیروز (شنبه) 56 پلیس و تعدادی از معترضان مجروح شدند. همچنین تعدادی از خودروهای پلیس نیز خسارت دید. نیروهای پلیس حدود 20 نفر را بازداشت کردند.
بر پایه این گزارش، حدود یک هزار فعال چپ افراطی در بخش هایی از شهر لایپزیگ با پرتاب سنگ، مواد آتش زا و بستن خیابان ها توسط سطل های زباله به آتش کشیده شده، با پلیس درگیر شدند.
پلیس نیز برای متفرق کردن معترضان، به ماشین های آب پاش و گاز اشک آور متوسل شد.
پیشتر هفته نامه «اشپیگل» در گزارشی با عنوان «خشونت های چپ و راست گرایانه» به مساله افزایش جرایم سیاسی در آلمان پرداخت و به نگرانی های دولتمردان و سیاستمداران این کشور در مورد آن اشاره کرد.
براساس آمار ارائه شده از سوی وزارت کشور آلمان، موارد اعمال خلاف قانون توسط چپ گرایان علیه نیروهای پلیس در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است؛ در درگیری های ماه دسامبر (آذر /دی) 2014 در هامبورگ، 170 نیروی پلیس توسط چپ گرایان افراطی زخمی شدند و در همین راستا مراجع قضایی در سال 2013 نیز سه مورد تلاش به قتل را از حوزه چپ گرایان علیه نیروهای پلیس ثبت کردند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید