۷ درصد فاضلاب خانگی است | اتاق خبر
کد خبر: 301933
تاریخ انتشار: 22 آذر 1394 - 21:10
قائم مقام وزیر نیرو گفت: ۲۷.۵ میلیاردمترمکعب فاضلاب در کشور بدون استفاده رها شده و تنها ۱.۵ میلیاردمترمکعب تصفیه می‌شود.
قائم مقام وزیر نیرو گفت: ۲۷.۵ میلیاردمترمکعب فاضلاب در کشور بدون استفاده رها شده و تنها ۱.۵ میلیاردمترمکعب تصفیه می‌شود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، ستار محمودی گفت: سالیانه ۲۹ میلیارد مترمکعب فاضلاب در کشور تولید و فقط ۱.۵ میلیارد مترمکعب آن تصفیه می‌شود که این رقم تا پایان برنامه پنجم توسعه باید به ۵ میلیارد مترمکعب افزایش یابد.

قائم مقام وزیر نیرو اظهارداشت: با تصفیه فاضلاب براساس نیاز بخش‌های مختلف و با رعایت استانداردها محیط زیستی می توان آب را چند استفاده و نیاز آبی کشور را از جمله در صنایع برطرف کرد. وی ۲ میلیارد مترمکعب فاضلاب تولیدی کشور را مربوط به بخش خانگی در کشور دانست و تصریح کرد: محیط زیست و فضای سبز شهری نیز از محل هایی است که می توان نیاز آبی آنها را با بازچرخانی فاضلاب برطرف کرد.

محمودی ادامه داد: بیش از ۲ میلیارد مترمکعب آب شیرین در بخش صنایع مصرف می شود که ۴۰۰ میلیون مترمکعب آن سهم خنک کردن نیروگاه های برق است.

وی با بیان اینکه می توان با بکارگیری راهکارهای مناسب مصرف این حجم آب را کاهش داد افزود: استفاده از پساب در یکی از برج های تولید برق نیروگاه برق همدان سبب کاهش ۵۵ درصدی مصرف آب قابل شرب برداشتی از سفره های آب زیرزمینی در این بخش شده است.

این مقام مسئول در وزارت نیرو، استفاده از پساب در دیگر نیروگاه های کشور را امکان پذیر و کمک کننده به منابع آبی دانست و تصریح کرد: با سرمایه گذاری بیشتر و فراهم سازی شرایط می توان به جای آب شیرین از پساب استفاده کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید