۱۲۰۹ حلقه چاه غیرمجاز در همدان مسدود شد | اتاق خبر
کد خبر: 302130
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 15:33
معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد یک هزار و ۲۰۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان از انسداد یک هزار و ۲۰۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان خبر داد.

منصور ستوده بابیان اینکه استان همدان با بحران کم‌آبی روبرو است، اظهار داشت: برای کاهش این بحران و جلوگیری از هدر رفت آب و برداشت بی‌رویه در بخش‌های مختلف به‌ویژه کشاورزی شرکت آب منطقه‌ای همدان نسبت به انسداد چاه‌های غیرمجاز در استان اقدام کرده است.

وی بابیان اینکه طرح انسداد چاه‌های غیرمجاز از سال گذشته آغازشده است، بیان داشت: سال گذشته ۶۵۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود و ۸۰ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب آب صرفه‌جویی شد.

ستوده با اشاره به اینکه عمق انسداد چاه ها در سال گذشته ۳۰ کیلومتر بوده است، عنوان کرد: تعهد امسال نیز پر کردن ۶۱۲ حلقه چاه غیرمجاز است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای همدان با اعلام این خبر که در سال جاری ۵۵۴ حلقه چاه غیرمجاز مسدود شده است، گفت: با انسداد این تعداد چاه ۵۰ میلیون مترمکعب آب صرفه‌جویی شده که عمق انسداد آن ۲۰ کیلومتر بوده است.

ستوده بابیان این موضوع که از سال گذشته تاکنون هزار و ۲۰۹ حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان پرشده است، بیان داشت: حجم آب صرفه‌جویی شده ۱۳۱ میلیون مترمکعب بوده و عمق انسداد ۵۰ کیلومتر گزارش شده است.

وی در پایان سخنانش بیان کرد: بیشترین انسداد چاه در سال جاری مربوط به شهرستان کبودرآهنگ با ۱۲۳ حلقه چاه و کمترین آن شهرستان رزن با ۹۱ حلقه بوده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید