هزینه 800 هزار میلیاردی برای رشد 8 درصدی اقتصاد | اتاق خبر
کد خبر: 302142
تاریخ انتشار: 23 آذر 1394 - 16:55
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از نیاز دولت به تامین 800 هزار میلیارد تومان برای تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد در سال خبر داد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از نیاز دولت به تامین 800 هزار میلیارد تومان برای تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد در سال خبر داد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در دومین همایش بهبود محیط کسب‌وکار با اشاره به این‌که پیش‌نویس لایحه برنامه ششم توسعه برای پیشرفت کشور طی سال‌های 1395- 1399 در حال برنامه‌ریزی است، گفت: با توجه به تاسی برنامه ششم توسعه از سیاست‌های کلی ابلاغی و سیاست‌های کلی مقاومتی به‌طور متوسط رشدی هشت درصدی در سال مورد توجه قرار گرفته و مهم‌ترین عنصر برای دستیابی به این رشد تجهیز منابع مالی است.

وی همچنین ادامه داد: برای تجهیز منابع مالی بالغ بر 800 هزار تا 1063 هزار میلیارد تومان تامین مالی نیاز است که این تامین منابع نیز نیازمند بستری مناسب است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ضروری‌ترین و مناسب‌ترین اقدام دولت برای رشد هشت درصدی اقتصادی را ایجاد فضای کسب‌وکار دانست و افزود: برای دولت مناسب‌ترین و ضروری‌ترین کار برای رشد هشت درصدی مهیا‌کردن فضای کسب‌وکار و 10 مولفه بهبود کسب‌وکار است و سازمان مدیریت وظیفه‌ دارد در کنار پیگیری این شاخص‌ها و اهدافی که در برنامه توسعه وجود دارد برای موفقیت کشور اقدامات لازم را انجام می‌دهند.

 نوبخت در پایان با تبریک صعود 34 پله‌ای بهبود محیط کسب‌وکار برای ایران با اعلام اینکه به عنوان نماینده دولت در دومین همایش بهبود محیط کسب‌وکار حضور یافته آنچه امروز می‌تواند دولت را خرسند کند محصول و موضوعی است که دومین همایش بهبود محیط کسب‌وکار در امروز داشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید