Performancing Metrics

صنعت هوانوردی به انگیزه برای سرمایه گذاری نیاز دارد | اتاق خبر
کد خبر: 302184
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 06:14
آزادسازی نرخ بلیت با هدف توسعه کسب و کار
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور شامگاه دوشنبه با تاکید بر نیاز صنعت هوانوردی به انگیزه برای سرمایه گذاری، هدف از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را توسعه کسب و کار دانست.

مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور شامگاه دوشنبه با تاکید بر نیاز صنعت هوانوردی به انگیزه برای سرمایه گذاری، هدف از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را توسعه کسب و کار دانست.

«رحمت الله مهابادی» در یک برنامه تلویزیونی گفت: طرح آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی به منظور اجرای برنامه پنجم توسعه بوده است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور افزود: اجرای این طرح فرصت مناسبی را برای توسعه کسب و کار در صنعت هوانوردی کشور فراهم می آورد.
وی افزود: آزادسازی نرخ پروازهای هوایی به معنای افزایش قیمت نیست بلکه راهی برای ایجاد تعادل در عرضه بلیط پروازهای هوایی به شمار می رود.
معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: صنعت هوانوردی کشور به یک فرایند کسب و کار مناسب نیازمند است تا بتوانیم با ایجاد انگیزه، شرایط لازم را برای سرمایه گذاری های بزرگ فراهم آوریم.
وی گفت: هرچند طرح آزادسازی قیمت پروازهای هوایی اجرا شده است اما هنوز قیمت بلیت برخی مسیرها به صورت تکلیفی تعیین می شود.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور تاکید کرد «این طرح در بسیاری از کشورهای جهان اجرا شده است تا قیمت پروازهای هوایی با ارائه خدمات کیفی در جایگاه واقعی خود قرار گیرد».
مهابادی تصریح کرد: وضع صنعت هوانوردی کشور باعث تضعیف شرکت های هوایی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: زمانی ایران ایر به عنوان شرکت حامل پرچم، پنجمین شرکت برتر هوایی جهان و در منطقه نیز بهترین شرکت هوایی از نظر شمار ناوگان و ارائه کیفیت خدمات هوایی بود اما با گذشت چندین سال و ضعیف شدن این شرکت، اکنون بیشتر هواپیماهای آن زمین گیر شده و عمر ناوگان آن نیز افزایش پیدا کرده است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه های کشور گفت: اکنون هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به جایی رسیده است که سالیانه ده ها میلیارد تومان ضرر می دهد و هواپیمایی آسمان نیز به عنوان بدهکارترین شرکت هوایی ایران است.
به گفته او، کسب و کار نامناسب در صنعت هوانوردی باعث ورشکستگی 12 شرکت و خروج آنها از چرخه صنعت هوانوردی کشور شد. این وضع نشان می دهد شرکت های هوایی ایران در شرایط مناسبی قرار ندارد.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: هم اکنون ایرلاین ها به بانک ها، شرکت فرودگاه های کشور و بخش تامین سوخت بیشتر بدهی را دارند و صنعت هوانوردی و فرودگاهی کشور باید با استفاده از سازوکارهای مناسب بتواند ارزش های اقتصادی بیشتری را تولید کند.
مهابادی افزود: 54 فرودگاه کشور بسیار زیانده شده اند که البته این شبکه های فرودگاهی می توانند در تولید ثروت و ارزش اقتصادی نقش مهمی را ایفا کنند.
وی گفت: جمهوری اسلامی ایران باید در صنعت هوانوردی کشور از موقعیت سرزمینی استثنایی خود بین اروپا و آسیای جنوب شرقی استفاده کند و انتظار داریم با توجه به نیروی انسانی متخصص سهم خود را در صنعت هوانوردی منطقه افزایش دهیم.
«علی عابدزاده» رئیس سازمان هواپیمایی کشوری، نهم آذرماه دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت هواپیما در شبکه پروازی و مسیرهای حمایتی را به شرکت های مرتبط ابلاغ کرد.
به موجب این تصمیم نرخ بلیت هواپیما در 170 مسیر پروازی داخلی آزاد اعلام شد و 87 مسیر داخلی دیگر همچنان جزء مسیرهای حمایتی باقی ماند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید