۳۰درصد حمل بار در گرمسار و آرادان به صورت غیرقانونی انجام می شود | اتاق خبر
کد خبر: 302219
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 07:35
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان سمنان:
مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان، ۲۵درصد حمل ونقل مسافر و کالا استان را متعلق به گرمسار و آرادان ذکر کرد و گفت: ۳۰درصد بارهای این دو شهرستان به صورت غیرقانونی از منطقه خارج می شود.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان، ۲۵درصد حمل ونقل مسافر و کالا استان را متعلق به گرمسار و آرادان ذکر کرد و گفت: ۳۰درصد بارهای این دو شهرستان به صورت غیرقانونی از منطقه خارج می شود.

داوود فهندژ سعدی عصر دوشنبه و در خلال آئین تودیع و معارفه روسای پیشین و جدید اداره حمل و نقل و پایانه های شهرستان گرمسار به میزبانی سالن همایش های اداره فرهنگ و ارشاد این شهرستان، با اشاره به لزوم استاندارد سازی ناوگان حمل و نقل در استان، بیان داشت: این امر در کنار ساماندهی ناوگان عمومی حمل و نقل و پایانه های حمل بار در استان به جد پیگیری می شود و این مهم همواره در اولویت های کاری این اداره کل بوده است.

وی افزود: توسعه حمل و نقل عمومی برای رفاه حال شهروندان برای سفرهای بین استانی و بین شهری از مهم ترین برنامه های این اداره در سال جاری است که سعی داریم این روند در اسرع وقت به اجرا در آید.

۳۰درصد از بارهای گرمسار غیر قانونی منتقل می شوند

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان سمنان همچنین با اشاره به پتانسیل های ویژه موجود در بخش حمل و نقل گرمسار و آرادان، گفت: این شهرستان ها به دلیل نزدیکی به پایتخت و تردد مسافران در کنار وجود بیش از یک هزار واحد صنعتی، یکی از مهم ترین بخش های حمل و نقل و پایانه های استان به ویژه در بحث اجرای برنامه های استاندارد سازی پایانه ها است.

فهندژ سعدی همچنین بیان داشت: ۲۵درصد حمل ونقل مسافر و کالا استان سمنان متعلق به دو شهرستان گرمسار و آرادان است و این مهم پتانسیلی عظیم است که نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت اما متاسفانه ۳۰درصد بارهای این دو شهرستان به صورت غیرقانونی از منطقه خارج می شود.

وی افزود: اشاعه سیستم نظارتی و حاکمیتی قطعا رضایت شهروندان و همچنین همکاران بخش حمل و نقل و پایانه ها را در بر خواهد داشت و همچنین برای جلوگیری از خروج غیرقانونی بار از گرمسار و آرادان می بایست هماهنگی با صنایع و مراکز برای صدور بارنامه توسط شرکت های حمل و نقل بومی در اسرع وقت انجام شود.

گرمسار پتانسیل ویژه حمل و نقل در استان سمنان

فرماندار شهرستان گرمسار نیز در این مراسم، با اشاره به اهمیت حمل و نقل در توسعه این شهرستان صنعتی، گفت: به طور متوسط روزانه شش هزار دانشجو برای حضور در دانشگاه های گرمسار و ایوان کی از نقاط مختلف به این شهرستان سفر می کنند که این مهم در کنار حضور یک هزار واحد صنعتی و قرار گرفتن در مسیر پایتخت در زمره پتانسیل های بخش حمل و نقل شهرستان محسوب می شوند.

داریوش طاهری با اشاره به لزوم برنامه ریزی بلند مدت اجرایی در راستای ساماندهی حمل و نقل و سهولت تردد دانشجویان و مراکز باربری، تاکید کرد: ارائه برنامه های بلند مدت و اجرایی در بخش حمل و نقل گرمسار می تواند ظرفیت حضور بیش از تعداد کنونی دانشجویان را برای این شهرستان به وجود بیارود چرا که امروز در گرمسار ۱۴مرکز دانشگاهی و آموزش عالی فعال هستند.

وی افزود: از سوی دیگر صنعت حمل ونقل جاده ای نقش موثری در توسعه گرمسار دارد و ارتقاء پایانه های حمل ونقل، ایجاد رفاه در تردد جاده ای و رعایت اصول ایمنی در این میان از مهمترین برنامه های دولت برای تامین امنیت سفر در طول ۲۱۵ هزار کیلومتر شبکه راه های ارتباطی کشور است.

فرماندار گرمسار با اشاره به اینکه این شهرستان یکی از مهمترین مناطق در عرصه حمل و نقل جاده ای کشور به شمار می آید، گفت: قرار گرفتن گرمسار در مسیر حرم تا حرم و کریدور عبوری شمال، جنوب و غرب، شرق بر اهمیت این موضوع افزوده که برای ارتقاء امنیت و پایانه های آن باید بیشتر تلاش کنیم.

در این مراسم علی میراخوری به عنوان سرپرست اداره حمل و نقل و پایانه های شهرستان های گرمسار و آرادان معرفی و از زحمات علی حامدی مسئول سابق قدردانی به عمل آمد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید