تعداد بانوان دامغانی تحت آموزش فنی حرفه ای۳۰درصد افزایش یافته است | اتاق خبر
کد خبر: 302309
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 14:41
رییس فنی وحرفه ای خواهران دامغان خبر داد
رییس مرکز اموزش فنی و حرفه ای بانوان دامغان گفت: ۹۰۰بانوی دامغانی تا پایان سال در این مرکز آموزش خواهد دید که این آمار نشان دهنده رشد۳۰درصدی تعداد بانوان تحت آموزش فنی حرفه ای در دامغان است.

رییس مرکز اموزش فنی و حرفه ای بانوان دامغان گفت: ۹۰۰بانوی دامغانی تا پایان سال در این مرکز آموزش خواهد دید که این آمار نشان دهنده رشد۳۰درصدی تعداد بانوان تحت آموزش فنی حرفه ای در دامغان است.

 فاطمه منصوری صبح سه شنبه و در خلال آئین اعطای مدرک پایان دوره اموزشی به تعدادی از بانوان دامغانی، با اشاره به نحوه عملکرد مرکز فنی و حرفه ای خواهران دامغان در طول ۹ماه گذشته، بیان کرد: از ابتدای امسال ۶۰۰بانوی دامغانی با حضور در مرکز اموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان دامغان اموزش های فنی وحرفه ای را به صورت مستقیم فرا گرفتند.

 وی افزود: در این مرکز هشت کارگاه وجود دارد که رشته های صنایع غذایی، صنایع چوب، فناوری و اطلاعات، صنایع دستی، هنرهای تجسمی، هنرهای نمایشی و عکاسی، کشاورزی و قالی بافی از مهمترین رشته های این مرکز است.

۱۳مربی در فنی حرفه ای خواهران دامغان فعال هستند

رئیس مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران شهرستان دامغان، با بیان اینکه رشته های این مرکز اشتغال محور بوده و در قالب اشتغال خانگی تعریف شده، گفت: این مرکز دارای تیم های سیار شهری، روستایی و جوار دانشگاهی بوده که در طول سال به هنرجویان دامغانی انواع آموزش های فنی وحرفه ای را ارائه می دهد.

منصوری خاطرنشان کرد: در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران دامغان تاکنون۸۰۰نفر مهارت های لازم را برای اشتغال زایی در قالب شغل های خانگی کسب کرده که همه آن ها پس از موفقیت در آزمون نهایی، موفق به دریافت گواهینامه پایان دوره با کد بین المللی از سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشوری شده اند.

وی افزود: این آموزش ها توسط ۱۳مربی شامل هشت مربی شهری و پنج مربی روستایی به بانوان دامغانی ارائه شده که با افزایش تعداد این مربیان و همچنین ایجاد رشته های جدید می توانیم جوانان بیشتری را به سمت آموزش های تخصصی و در نهایت بازار کار جذب کنیم.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید