نمایندگان مجلس در بیانیه ای کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند | اتاق خبر
کد خبر: 302344
تاریخ انتشار: 24 آذر 1394 - 18:02
214 نفر از نمایندگان مجلس در بیانیه ای کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کردند.

به گزارش اتاق خبر، در این بیانیه که ضرغام صادقی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان جلسه علنی روز سه شنبه قرائت کرد، آمده است: فاجعه دهشتناک و کشتار وحشیانه شیعیان مظلوم نیجریه توسط نظامیان این کشور احساسات صدها میلیون مسلمان جهان و همه آزادگان جهان را جریحه دار کرد.
در ادامه این بیانیه افزوده شده است: چنین جنایتی بدون تردید ادامه خط انحرافی کشتار مسلمانان توسط فرقه ضاله تکفیری سلفی است که مدتی است در آفریقا و دیگر نقاط جهان دست به چنین جنایت هایی می زنند و در پس پرده حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی دیده می شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکید کرده اند: آتش زدن خانه یک روحانی فاضل در شرایطی که با خانواده خود در خانه به سر می برد و سپس به رگبار بستن آنان و به شهادت رساندن تعدادی از اعضای خانواده وی به همراه شهید کردن صدها نفر دیگر و مبهم ماندن سرنوشت روحانی عالی قدر علامه شیخ ابراهیم زکزکی نشانه اوج بی تدبیری در اداره جامعه و سرکوب یک ملت توسط حاکمیتی دولتی است.
در ادامه این بیانیه تصریح شده است: ما نمایندگان ملت بزرگ ایران ضمن محکوم کردن این کشتار ددمنشانه و وحشیانه از رئیس جمهوری نیجریه که اخیرا نیز به ایران سفر کرده می خواهیم با تشکیل کمیته ویژه ای این جنایت را پیگیری و مسببان آن را به دست قانون بسپارند و روحانی عالیقدر شیخ ابراهیم زکزکی را آزاد و حسینیه های تخریب شده را نیز بازسازی کنند.
در ادامه این بیانیه خاطرنشان شده است: وزارت خارجه نیز موظف است با جدیت تمام این حادثه را پیگیری و به مجلس شورای اسلامی گزارش کند.
در دو حمله نظامیان نیجریه به خانه شیخ ابراهیم زکزاکی رهبر جنبش اسلامی و حسینیه 'بقیه الله' در شهر زاریا، علاوه بر همسر و پسر او بیش از 300 تن از شیعیان به شهادت رسیدند.
سال گذشته نیز نیروهای ارتش نیجریه با حمله به مراسم روز جهانی قدس ده ها تن از جمله 3 فرزند شیخ زکزاکی را شهید کردند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید