کرمی‌راد: اقبال پیروزی در انتخابات مجلس دهم با اصولگرایان است | اتاق خبر
کد خبر: 302418
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 00:56
دبیر حزب مؤتلفه اسلامی استان کرمانشاه با تصریح اینکه بین اصلاح‌طلبان اختلاف و افتراق وجود دارد، گفت: اقبال پیروزی در انتخابات مجلس دهم با اصولگرایان است.

محمد کرمی‌راد امروز اظهار کرد: پیش‌بینی و پیش‌گویی در خصوص ترکیب مجلس شورای اسلامی در زمان انتخابات همواره مطرح بوده و این موضوع از مواردی است که رایزنی و گمانه‌زنی‌هایی در خصوص آن صورت می‌گیرد.

وی بیان داشت: همواره دیده شده که در زمان انتخابات و در بحث انتخابات 65 تا 70 درصد از نمایندگان موجود بدون توجه به اینکه دولت اصولگرا یا اصلاح‌طلب حاکم باشد ریزش دارد.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمانشاه با بیان اینکه همواره 35 درصد نمایندگان قدیمی‌تر رأی مجدد دارند، افزود: با توجه به مسئولیت سیاسی که در استان دارم و رصدی که از استان طی 1.5 سال اخیر انجام داده‌ام، تصور می‌کنم که در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اقبال با اصولگرایان است.

کرمی‌راد تصریح کرد: با توجه به وحدت حاکم بر جبهه اصولگرایان و افتراق و اختلاف مشاهده شده بین اصلاح‌طلبان، اصولگرایان همچون گذشته یک پای ثابت کرسی‌های مجلس شورای اسلامی هستند.

وی در مورد همجمه‌های اصلاح‌طلبان به شورای نگهبان با توجه به نزدیک شدن به انتخابات، گفت: این برای بار اول، دوم و یا شاید آخر هم نباشد که هجمه‌های این چنینی به نهاد شورای نگهبان صورت می‌گیرد و البته این موضوع پیشینه هم داشته و از قدیم نیز این حرکت انجام شده است و متاسفانه چاره‌ای هم نیست و برخوردهایی هم که باید می‌شد صورت گرفته است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: شورای نگهبان نهادی برخاسته از بطن انقلاب و به تدبیر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی تشکیل شده و نهادی است که یکی از وظایف تعیین شده برای آن در قانون اساسی تأیید صلاحیت کاندیداهای مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی و نهاد ریاست جمهوری است و از این کانال مشروعیت خود را به دست می‌آورند.

کرمی‌راد با اشاره به جایگاه مشخص و چارچوب معلوم، بیان داشت: در این میان آنهایی که به این نهاد هجمه می‌برند نمی‌توانند این نهاد را تحمل کنند و نگرانی خود را از عدم تأیید صلاحیتشان پنهان کنند؛ آنها هر از گاهی در انتخابات به این نهاد هجمه وارد می‌کنند و دست به تخریب آن می‌زنند.

نماینده سابق مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی افزود: این جنگ روانی که آنها به راه می‌اندازند برای مردم بی‌تأثیر است، چون شورای نگهبان جایگاه شناخته شده‌ای دارد؛ مردم به این مسائل و تخریب‌ها توجهی ندارند و مسئولان شورای نگهبان نیز وظیفه خود را ادامه می‌دهند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمانشاه گفت: شورای نگهبان در قانون اساسی رکن تأیید صلاحیت‌هاست و با تشکیل هیئت اجرایی و استعلام‌های چندگانه این کار را انجام می‌دهد؛ آنهایی که ریگی به کفش نداشته و مشکلی ندارند صلاحیتشان تأیید می‌شود.

کرمی‌راد تصریح کرد: افرادی که صلاحیتشان تأیید نمی‌شود و مشکل دارند به هوچی‌گری علیه شورای نگهبان اقدام می‌کنند و عده‌ای نیز ناخواسته و ندانسته در دام آنها می‌افتند.

وی گفت: شورای نگهبان باید مراقبت داشته باشد و با دقت صلاحیت‌ها را بررسی کند، البته طبیعی است آنهایی که ضعف دارند به هر تقدیر مشکلات را بزرگنمایی می‌کنند تا خود را تطهیر کنند.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمانشاه بیان داشت: به هر حال معاندانی که زمانی علیه نظام ایستادگی کرده و شعار نه غزه نه لبنان و... را سر دادند و به کف خیابان‌ها ریختند در این انتخابات شرکت می‌کنند که شورای نگهبان نمی‌تواند صلاحیت این افراد را به سهولت بپذیرد.

کرمی‌راد با تصریح اینکه شورای نگهبان نباید اجازه دهد که مجلس ششم تکرار شود و مشکلات بیشتری بر نظام تحمیل شود، خاطرنشان کرد: همان‌طور که امام راحل فرمودند مجلس در رأس امور است و نباید اجازه داد برای این جایگاه مشکل ایجاد شود.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان کرمانشاه در مورد فعالیت رسانه‌های معاند نظام در خصوص انتخابات نیز گفت: آنهایی که با انقلاب اسلامی سر و کار ندارند و دلسوز نظام نیستند، طبیعی است که همیشه این معاندت را داشته باشند.

وی با اشاره به نقش نظارتی شورای نگهبان در انتخابات، متذکر شد: دستگاه‌های اجرایی نیز وظیفه ساماندهی و اجرای انتخابات را بر عهده دارند که با هماهنگی این دو نهاد می‌توان شاهد انتخاباتی سالم و پرشور برگزار می‌شود.

منبع: فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید