تعطیلی مدارس غیردولتی که میانگین نمرات دانش‌آموزانش قابل قبول نباشد | اتاق خبر
کد خبر: 302657
تاریخ انتشار: 25 آذر 1394 - 18:59
معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش از تعطیل شدن مدارس غیردولتی که میانگین نمرات دانش آموزان آنها غیر قابل قبول باشد، در سال آینده خبر داد.

معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش از تعطیل شدن مدارس غیردولتی که میانگین نمرات دانش آموزان آنها غیر قابل قبول باشد، در سال آینده خبر داد.

مرضیه گرد در گردهمایی مدیران مدارس غیردولتی کرمانشاه که امروز(25 آذر) در تالار شهید بهشتی کرمانشاه برگزار شد، رویکرد جدید وزارت آموزش و پرورش را تلاش در راستای اجرایی کردن اهداف و برنامه‌های سند تحول بنیادین دانست و گفت: سند تحول بنیادین در تلاش است تا شروع فعالیت‌های نو را در مجموعه آموزش و پرورش داشته باشد و از این طریق آموزش و پرورش را متحول کند.

 گرد از توسعه مشارکت‌های مردمی به عنوان رکن توسعه مدارس غیردولتی یاد کرد و گفت: توسعه این مشارکت‌ها در سند تحول بنیادین از برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش است.

 معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه با اشاره به لزوم توسعه مدارس غیردولتی، گفت: باید مشکلات و موانع موجود بر سر راه توسعه مدارس غیر دولتی از میان برداشته شوند.

 گرد با بیان اینکه برای تقویت شورای موسسان مدارس غیرانتفاعی برنامه داریم و با تاکید بر لزوم راه‌اندازی صندوق حمایت از موسسان، ابراز امیدواری کرد: این اتفاق در سال 95 عملیاتی شود.

 گرد در ادامه کیفیت بخشی به آموزش را استراتژی وزیر آموزش و پرورش دانست و یکی از سیاست‌های مهم جهت دستیابی به این امر را توسعه مشارکت‌های مردمی عنوان کرد.

 گرد در ادامه با بیان اینکه لایحه دائمی شدن مدارس غیردولتی بعد از 28 سال برای تبدیل شدن به قانون از سوی دولت به مجلس ارائه می‌شود، گفت: با دائمی شدن این قانون بسیاری از مشکلات این بخش حل می‌شود.

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی وزارت آموزش و پرورش سپس با بیان اینکه علی رغم وجود مدارس تاپ در بین مدارس غیردولتی، میانگین نمرات در برخی از این مدارس بسیار پایین است، گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده مدارسی که میانگین نمرات آنها غیرقابل قبول باشد، از سال آینده تعطیل می‌شوند.

 گرد با بیان اینکه آماری که از مدارس غیردولتی و صندلی‌های خالی این مدارس وجود دارد نگران‌کننده است، بر لزوم ارتقای کیفیت مدارس غیردولتی تاکید کرد و گفت: مشتریان مدارس غیردولتی به دنبال کیفیت هستند و اگر این کیفیت را در ببیند قطعا این مدارس را رها نخواهند کرد.

 در این مراسم جمعی از مدیران و مسئولین استان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص مدارس غیرانتفاعی پرداخته و پیشنهادهایی را در راستای بهبود عملکرد مدارس غیرانتفاعی مطرح کردند.

 نداشتن فضای آموزشی و مستاجر بودن برخی از مدارس غیر دولتی، خالی ماندن صندلی‌های مدارس غیر دولتی و... از جمله دغدغه‌های برخی از مدیران و مسئولان مدارس غیر دولتی استان کرمانشاه بود و تخصیص وام برای خرید، ساخت و یا مقاوم سازی مدارس غیر دولتی، متفاوت بودن نرخ شهریه‌ شهرستان‌ها با شهرهای بزرگ همچون تهران و... از جمله درخواست‌های مدیران و مسئولان مدارس غیردولتی استان کرمانشاه بود که در حضور معاون وزیر آموزش و پرورش آنها را مطرح کردند.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید