کمک به راه رفتن معلولان با اسکلت رباتیک بدون نیاز به باتری | اتاق خبر
کد خبر: 303057
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 05:22
محققان دانشگاه هیروشیمای ژاپن و شرکت صنایع Daiya یک اسکلت خارجی تولید کرده‌اند که به باتری‌ها و موتورهای بزرگ و سنگین نیاز نداشته و نیروی خود را از وزن کاربر تامین می‌کند.
اتاق خبر - محققان دانشگاه هیروشیمای ژاپن و شرکت صنایع Daiya یک اسکلت خارجی تولید کرده‌اند که به باتری‌ها و موتورهای بزرگ و سنگین نیاز نداشته و نیروی خود را از وزن کاربر تامین می‌کند.
 

فناوری "Unplugged Powered Suit" از یک پمپ در زیر پاشنه پای کاربر، یک شلنگ هوای متصل به پمپ تا بالای پا و یک "عضله ژل پنوماتیک" (PGM) تشکیل شده است.

با هر گامی که کاربر برمی‌دارد، پمپ زیر پای وی فشرده می‌شود. این امر باعث رانده شدن هوا از داخل شلنگ به کمربند روی لگن شده که از آنجا به PGM ارسال می‌شود. در آنجا، این هوا بطور موقت باعث می‌شود که ژل درون دستگاه، فشرده شده و منجر به منقبض و سست شدن آن مانند یک عضله واقعی شود.

بسته به محل دقیق قرار گرفتن پمپ و PGM در زیر پاشنه و روی پا، شکل‌های مختلف پشتیبانی در دسترس هستند. در یکی از تنظیمات، تلاش کلی کمتری برای حفظ سرعت دویدن نیاز است. در تنظیمات دیگر، سرعتی که پاهای کاربر در زمان پیاده‌روی به سمت جلو حرکت می‌کند، افزایش می‌یابد.

این سیستم که گفته می‌شود ساخت آن کم هزینه و نگهداری از آن آسان است، در نمایشگاه بین‌المللی ربات 2015 ژاپن به نمایش درآمده است.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید