آغازنام نویسی از داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 303102
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 12:47
همزمان با سومین روز از نام نویسی داوطلبان مجلس خبرگان رهبری؛
نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از ساعت هشت امروز(شنبه) در ستاد انتخابات کشور، فرمانداری های حوزه های انتخابیه اصلی و فرعی آغاز شد.

به گزارش اتاق خبر، نام نویسی داوطلبان نمایندگی دوره دهم مجلس شورای اسلامی تا پایان روز جمعه چهارم دی ماه به مدت هفت روز ادامه خواهد داشت.
روند تشکیل هیات های اجرایی نیز از امروز در فرمانداری های حوزه های انتخابیه اصلی و فرعی سراسر کشور آغاز می شود.
صلاحیت داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از پنجم تا 14 دی ماه توسط هیات های اجرایی بررسی می شود و پس از آن، افراد ردصلاحیت شده فرصت دارند از 16 تا 19 دی اعتراضشان را ارائه دهند تا هیات های نظارت بر انتخابات آنها را بررسی کنند و نتیجه را تا 26 دی به شورای نگهبان دهند.
شورای نگهبان نظر نهایی خود را نسبت به اعتراضات تا 16 بهمن اعلام خواهد کرد و در مرحله بعدی، اعتراض داوطلبان به این نظر شورا صورت می گیرد. اسامی نهایی در 20 بهمن از طرف شورای نگهبان به وزارت کشور اعلام می شود و این وزارتخانه اسامی نامزدهای دارای صلاحیت را در 27 بهمن به حوزه های انتخابیه می دهد تا فردای این روز، فرمانداران اسامی را منتشر کنند.
زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات از 29 بهمن تا پنجم اسفند به مدت یک هفته خواهد بود تا با یک تنفس یک روزه در آن، مردم شریف ایران در 7 اسفند با آرای ریخته شده در صندوق های رای، نظر خود را درباره آنها اعلام کنند.
داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی می توانند به منظور اعلام داوطلبی خود با همراه داشتن مدارک ذیل به ستاد انتخابات کشور، فرمانداری های مراکز حوزه های انتخابیه، سفارتخانه ها یا کنسولگری های ایران در خارج از کشور مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام کنند.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید