بررسی دوباره قوانین پولی و بانکی کشور و تعیین سرنوشت بانک های دولتی | اتاق خبر
کد خبر: 303204
تاریخ انتشار: 28 آذر 1394 - 21:14
عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران:
کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در واکنش به پیشنهاد راه اندازی بانکی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در لایحه برنامه ششم گفت: ظرفیت هایی در شبکه بانکی وجود دارد که می توان با هدایت آن به سمت کسب و کارهای کوچک و متوسط، از رشد آن ها حمایت کر

اتاق خبر: سازمان مدیریت به دولت پیشنهاد کرد، به‌منظور تقویت و توسعه کارآفرینی و تأمین مالی کسب و کارهای خرد و کوچک، «بانک کسب‌وکار کوچک» با ادغام صندوق کارآفرینی امید و سایر نهادهای مالی مرتبط با تشخیص دولت تأسیس کند.کورش پرویزیان مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران معتقد است پیش از این بانک هایی برای توسعه کسب و کارهای کوچک در ایران شکل گرفتند که استفاده از ظرفیت این بانک ها در اولویت است.

بنابراین گزارش، کوروش پرویزیان، مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران در واکنش به پیشنهاد راه اندازی بانکی برای کسب و کارهای کوچک و متوسط در لایحه برنامه ششم گفت: ظرفیت هایی در شبکه بانکی وجود دارد که می توان با هدایت آن به سمت کسب و کارهای کوچک و متوسط، از رشد آن ها حمایت کرد.

عضو هیأت نمایندگان اتاق تهران گفت: بسیاری از بانک های تجاری کشورمان بر مبنای توسعه کسب و کارهای کوچک شکل گرفتند و علاوه بر راه اندازی بانک های جدید باید به نهادهایی موجود برای اجرای وظایف و ماموریت هایشان کمک رساند.

پرویزیان ادامه داد: بانک های دولتی چون بانک توسعه تعاون از ابتدا بر مبنای حمایت از تعاونی هاو کسب وکارهای کوچک و متوسط در حال رشد شکل گرفت و تقویت این نهادهای برای استفاده بیشتر از ظرفیت آن ها در اولویت است.

مدیرعامل بانک توسعه صادرات ایران گفت: طراحی هایی پیش از این راه اندازی بانک های منطقه ای انجام شده و باید به این طرح ها توجه کرد. قانون پولی و بانکی کشور هم در دست بررسی مجدد است. هم قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری بدون ربا مورد بررسی قرار خواهد گرفت و باید دید چه اصلاحاتی در این قوانین ایجاد می شود و به چه شکلی به راه اندازی بانکی برای کسب و کارهای کوچک و مستقل نگاه می کنند.

منبع: اتاق تهران 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید