نگرانی فیفا از قربانیان جام‌جهانی 2022 قطر | اتاق خبر
کد خبر: 303331
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 11:23
شمار قربانیان جام جهانی قطر باعث نگرانی حقوق بشر و فیفا شده است.

شمار قربانیان جام جهانی قطر باعث نگرانی حقوق بشر و فیفا شده است.

 به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، انتخاب قطر به عنوان میزبان جام جهانی فوتبال در سال 2022 تاکنون با حواشی گوناگونی همراه بوده است. از رسوایی‌های مربوط به پرداخت رشوه به رأی‌دهندگان برای انتخاب میزبان گرفته تا انتقال این جام به زمستان و همچنین آماده نبودن زیرساخت‌های بازی‌ها همگی از جمله مواردی هستند که مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفته است.

 در این بین، گزارش تکان‌دهنده‌ای نشان می‌ دهد از زمانی که قطر در سال 2010 به عنوان میزبان جام جهانی انتخاب شده است تاکنون 1200 کارگر مهاجر با ملیت‌های هندی و نپالی جان خود را از دست داده‌اند و برآوردها نشان می‌دهد که تعداد مرگ و میر کارگران بخش ساخت و ساز در قطر تا زمان برگزاری جام جهانی به چهار هزار نفر نیز خواهد رسید.

 جمعیت کشور قطر نزدیک به دو میلیون نفر است و حدود 1.5 میلیون کارگر خارجی نیز در این کشور مشغول به کار هستند. انتظار می‌رود که مقامات قطری برای برگزاری جام جهانی در سال 2022 حدود 200 میلیارد دلار هزینه کنند. این در حالی است که هزینه برگزاری جام جهانی 2014 برزیل حدود 14 میلیون دلار تخمین زده شده بود. قطر برای اینکه آماده برگزاری جام جهانی بشود به شدت نیازمند توسعه زیرساخت‌هایی چون ورزشگاه و هتل دارد و جالب اینکه هرلوسیل که قرار است میزبان دیدار نهایی باشد هنوز وجود خارجی ندارد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید