شکارچیان غیرمجاز قرقاول توسط محیط‌بانان گرگان دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 303410
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 15:56
شکارچیان غیر مجاز قرقاول توسط محیط‌بانان گرگان در حین گشت و کنترل با همکاری مامورین نیروی انتظامی سرخنکلاته دستگیر شدند.

شکارچیان غیر مجاز قرقاول توسط محیط‌بانان گرگان در حین گشت و کنترل با همکاری مامورین نیروی انتظامی سرخنکلاته دستگیر شدند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از اداره روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست گلستان، ماموران یگان حفاظت محیط زیست گرگان در حین گشت و کنترل با همکاری مامورین نیروی انتظامی سرخنکلاته در اطراف زمین های کشاورزی شهر سرخنکلاته به سه نفر مشکوک شدند که مامورین برای اقدام قانونی با این افراد وارد عمل شدند و هر سه نفر را دستگیر کردند.

در جریان بازرسی از این افراد، سه قبضه سلاح شکاری تک لول که دو قبضه آن غیر مجاز و متعلق به غیر بوده به همراه سه طاقه قرقاول ماده کشف و ضبط شد و پرونده تخلف شکار سه طاقه قرقاول برای این متخلفان تشکیل و  به مراجع قضایی معرفی شدند.دو قبضه سلاح شکاری غیر مجاز هم از شکارچیان غیرمجاز کشف و ضبط شد.

ماموران یگان حفاظت محیط زیست گرگان در گشت و کنترل دیگری که در حوزه استحفاظی تحت مدیریت این اداره، در منطقه شکار ممنوع صوفیکم داشتند متوجه حضور دو نفر شکارچی غیر مجاز شدند.

 مامورین محیط زیست مطابق با وظیفه با متخلفان وارد عمل شدند، شکارچیان با مشاهده ماموران اقدام به فرار و از محل وقوع جرم متواری شدند ولی با تلاش و پیگیری مامورین یکی از این شکارچیان دستگیر و دیگری از محل متواری شد.

در جریان بازرسی از این متخلف دو  قبضه سلاح شکاری دو لول که یک قبضه آن فاقدمجوز حمل، یک عدد سلاح سرد نانچیکو، یک قطعه پرنده آبچلیک شکار شده، به همراه  تعداد هشت عدد فشنگ ساچمه زنی توسط مامورین کشف و ضبط شد و متهم به جرم حمل سلاح شکاری غیر مجاز وهمچنین شکارغیر مجاز پرندگان به مراجع قضایی معرفی شد .

اجرای طرح جنگلانه در جنگل النگدره گرگان

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: اجرای برنامه جنگلانه با هدف احیای پوشش گیاهی مناطق طبیعی همزمان با سراسر کشور در جنگل النگدره گرگان اجرایی شد.

اسماعیل مهاجر افزود: برنامه هماهنگ کشوری به نام «جنگل کاری مشارکتی» انجام شد و بر این اساس شبکه تشکل های زیست محیطی استان گلستان با مشارکت این اداره کل و اداره کل منابع طبیعی و آبخیز داری استان و جمعی از علاقمندان به طبیعت در منطقه جنگلی النگدره نسبت به کاشت بذر درختان جنگلی اقدام شد.

مهاجر گفت: جنگلانه اندیشه ای مبتنی بر مشارکت مردم برای احیای جنگل است و انجمن ها و نهادهای علاقمند در ۱۴ استان سال گذشته دراین طرح ملی مشارکت داشتند و امسال ۳۱ استان به دومین حرکت ملی جنگلانه  پیوسته اند.

وی گفت: جنگلانه طرحی مردمی است که توسط شبکه تشکل‌های مردم نهاد به مرحله اجرا در می‌آید و سازمان حفاظت محیط‌زیست و سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور از آن حمایت می‌کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان گفت: جنگلانه یک طرح پنج ساله است که در راستای ترمیم و احیای عرصه‌های جنگلی و مرتعی، حفاظت از تنوع زیستی، شناخت و حمایت از گونه‌های بومی و در معرض خطر و سرانجام آشنایی با روش کاشت آن‌ها اجرایی می‌شود.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید