کلاهبرداران میلیاردی از 230 زائر حسینی در زاهدان دستگیر شدند | اتاق خبر
کد خبر: 303419
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 17:50
رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: کلاهبردارانی که زیرپوشش اعزام به سفر کربلا از 230 شهروند زاهدانی اقدام به کلاهبرداری میلیاردی کرده بودند دستگیر شدند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، ابراهیم ملاشاهی اظهار داشت: در پی کسب خبری مبنی بر اینکه افرادی با راه‌اندازی کاروان زیارتی اعزام به کربلا از تعدادی از مردم که بیشتر افراد سالخورده در زاهدان هستند اقدام به نام‌نویسی و دریافت مبالغی کرده و بعد از رسیدن به مرز آنان را رها می‌کنند، بررسی موضوع به طور ویژه در دستور کار کار‌آگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: پس از تحقیقات تکمیلی و هماهنگی قضایی و اخذ اظهارات و جمع‌آوری مستندات با اشراف اطلاعاتی دو نفر از متهمان اصلی را شناسایی و در عملیاتی هدفمند دستگیر کردند.

ملاشاهی ادامه داد: متهمان در تحقیقات تخصصی پلیس عنوان داشتند به صورت محله‌ای و با مراجعه به مساجد اقدام به ثبت نام از 230 نفر برای اعزام به سفر زیارتی کربلا کرده و مبلغ 4 میلیون و 750 هزار ریال از هر فرد دریافت می‌کردند.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه این افراد با اخذ این مبالغ متعهد می‌شدند که تمام هزینه سفر زائران را دریافت کرده‌اند ولی پس از حضور در مرز شلمچه با طرح برنامه‌ای از قبل تعیین شده اقدام به دریافت مبالغ اضافه از این افراد می‌کردند.

ملاشاهی افزود: این افراد مجوز قانونی برای راه‌اندازی کاروان و اعزام زائران را نداشته و با این شگرد توانسته‌اند یک میلیارد و 92 میلیون ریال از زائران دریافت کنند که پس از تکمیل تحقیقات به همراه پرونده تنظیمی به مراجع قانونی معرفی شدند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید