نامه کمیسیون امنیت ملی به لاریجانی درباره بودجه دفاعی | اتاق خبر
کد خبر: 303422
تاریخ انتشار: 29 آذر 1394 - 17:50
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از نامه کمیسیون متبوعش به رئیس مجلس درباره بودجه دفاعی کشور خبر داد و گفت: مقرر شد نمایندگان مجلس، نیروهای مسلح و وزارت خارجه جلسه مشترکی برای ارتقای بودجه دفاعی تشکیل دهند.

نوذر شفیعی نماینده مردم ممسنی و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارشی از نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش پرداخت و اظهار داشت: این جلسه با حضور علوی وزیر اطلاعات برای بررسی سؤال حسن کامران نماینده اصفهان تشکیل شد.

وی با بیان اینکه کامران پس از ارائه توضیحات وزیر اطلاعات از پاسخ‌های وی قانع نشد، افزود: در این جلسه، همچنین جایگاه بخش دفاع و نیروهای مسلح در لایحه تنظیم برخی از احکام برنامه توسعه کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت، در این بررسی‌ها مشخص شد آنگونه که باید و شاید جایگاه بخش دفاع و تقویت بنیه دفاعی کشور مورد توجه قرار نگرفته است.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در ادامه یادآور شد: در جلسه امروز، کمیسیون با اعتراض به این مسئله، از دولت درخواست کرد با توجه به تهدیدهای محیط اطراف جمهوری اسلامی ایران، نگاه واقع‌بینانه‌ای به امر امنیت و دفاع داشته باشد، همچنین کمیسیون امنیت ملی طی نامه‌ای به رئیس مجلس، از وی خواست توجه دولت را به ارتقای بودجه دفاعی با توجه به تهدیدات موجود جلب کند.

شفیعی در پایان خاطرنشان کرد: در این نشست همچنین مقرر شد کمیسیون امنیت ملی و نمایندگان سایر نیروهای مسلح و نیز وزارت امور خارجه، جلسه مشترکی تشکیل دهند تا پیشنهادهای جدیدی را درباره ارتقای بنیه دفاعی کشور ارائه کنند.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید