لزوم راه اندازی مسابقه تولید باکیفیت برای واحدهای تولیدی | اتاق خبر
کد خبر: 303520
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 09:58
رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران عنوان کرد:
مجید موافق قدیری تاکید کرد: مسابقه تولید باکیفیت در واحدهایمان راه اندازی شود زیرا اقتصاد دنیا منتظر ما نمی ماند.

اتاق خبر:  عضو هیأت رئیسه انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران در جلسه ای که با حضور مدیران واحدهای تولیدی کارخانجات خوراک دام،کارشناسان،مقامات استانی و تعدادی از اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری این جلسات تحقق هم افزایی است و باید با چنین افق و چشم اندازی، برنامه ریزی وطراحی های لازم را انجام داد. امروز شرایطی فراهم شده است تا اقتصاد ایران با استفاده از همه ظرفیت ها و سرمایه های مادی و معنوی خود، موجب هم افزایی میان دولت و بخش خصوصی و پیوند اقتصاد داخلی با اقتصاد خارجی شود.

بنابراین گزارش، رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با بیان اینکه امروز همه از توافق انجام شده و رویکرد جدید خوشحال هستند، بر نقد واقع‌بینانه تحولات پس از توافق برای همه فعالان اقتصادی جامعه تأکید کرد و گفت: همانطور که رییس جمهوری در گفت‌وگوی تلویزیونی با مردم به روشنی تأکید کردند رفع تحریم‌ها به معنای رفع موانع است و اگر کسی گمان می‌کندکه با برداشته شدن تحریم‌ها مشکلات حل می‌شود، قطعا خطا کرده است.

قدیری درعین حال گفت: مرتفع شدن تحریم‌ها شرایط را برای صاحبان انگیزه و برنامه مهیا می‌کند تا با برنامه‌ریزی و به سرعت مسیر پیش روی را به منظور جبران عقب‌ماندگی‌ها در گذشته طی کنند.

عضو هیأت نمایندگان اتاق ایران با تأکید بر اینکه تصویر اقتصاد ایران در فصل پس از گشایش اقتصاد رقابتی است، گفت: اگر بنا بر تولید برای صادرات هدفمند است، بایدخود را آماده حضور رقابتی در عرصه بین الملل کنیم. همچنین باید مسابقه تولید با کیفیت در واحدهایمان راه‌اندازی شود، زیرا اقتصاد دنیا منتظر ما نمی ماند.

عضو هییت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه همکاری سازمان دامپزشکی کشور و انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران در خصوص مسائل پیش آمده در رابطه با قراردادهای ناظرین فنی – بهداشتی، حمل و نقل خوراک دام، استانداردسازی و دریافت پروانه ساخت و... ادامه دارد، گفت: این همکاری می تواند زمینه ساز ارتقای سطح بهداشت و کیفیت تولیدات کارخانجات بیش از پیش گردد.

 قدیری در ادامه گفت: این واقعیت باید در تمام اقدامات و نظارت های سازمان دامپزشکی از کلیه واحدهای غیرمجاز تولیدخوراک دام، طیور و آبزیان تجلی صریح داشته باشد و تمام تلاش و موضع جدی خود را در سیاست‌گذاری جهت برقراری فضایی سالم برای رقابت سازنده فراهم نماید. از سازمان دامپزشکی این انتظار می رود تا با اجرای کامل ترقوانین و آیین نامه ها زمینه‌سازی برای ایجاد اشتیاق و انگیزه در تولیدکنندگان خوراک دام صنعتی را در این مسابقه رقابتی در کشور و حضور در بازارهای بین المللی نشان دهد.

قدیری در ادامه از حمایت کامل این انجمن در جهت تصویب حقوق و مزایای ناظرین فنی بهداشتی در بودجه سال آینده سازمان دامپزشکی در مراجع تصمیم گیری خبر داد.

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران با اشاره به برگزاری جلسات متعدد با سازمان امور مالیاتی از یکسال پیش اظهارداشت: در این جلسات این سوال مطرح بود که ضریب مالیاتی این صنعت ۱۲ درصد در صورت علی الراس شدن تعیین گردیده است! در صورتی که تولیدکنندگان خوراک دام طبق گزارشات بورس و سازمان های مربوطه دارای سود ۲ الی ۴ درصدی می باشد.

وی در ادامه خبر داد: پیرو پیگیری های متعدد در اصلاح طرح جامع نظام مالیاتی که مورد تایید شورای نگهبان نیز قرار گرفت و بزودی منتشر می‌شود بحث “تشخیص علی‌الرأس” که یکی از دغدغه های اصلی تولیدکنندگان مان بود از سال آینده حذف می‌شود.

قدیری در ادامه افزود: این کار وظیفه بنگاه‌ها و انجمن است که دراجرای صحیح قوانین مالی و حسابداری با نگاهی دقیق و بلندمدت وارد شویم وطوری رفتار کنیم تا نفع مان در رشد پایدار اقتصاد بنگاه مان باشد. 

رییس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران در ادامه با اشاره به موضوع حسابرسی تامین اجتماعی از واحدهای تولیدی یادآور شد این موضوع باید در دستور کار کلیه واحدهای تولدی قرار بگیرد و انجمن آماده هرگونه همکاری و کمک در راستای حل مسایل مربوط به بخش می باشد.

مدیرعامل و عضو هییت مدیره شرکت هماهنگی کارخانجات خوراک، دارو و مکمل دام و طیور و آبزیان کشور در ادامه با ارائه اقدامات انجام شده طی 13 سال گذشته در خصوص تشکیل صندوق ملی حمایت از کارخانجات خوراک دام، طیور وآبزیان کشور گفت: اهمیت جایگاه واحدهای تولیدی خوراک دام در ارتقاء بهره وری تولیدات دامی است و در مقابلبزرگترین نقطه ضعف این صنعت مبنی برکمبود نقدینگی و سرمایه در گردش در تأمین مواد اولیه می باشد. بدیهی است که تشکیل صندوق ملی حمایت از صنعت خوراک دام، طیور و آبزیان نقش بسزایی در مدیریت امنیت غذایی، افزایش بهره وری و کاهش قیمت تمام شده تولیدات دامی داشته باشد.

بنابراین با تأمین نقدینگی اینگونه واحدهای تولیدی و افزایش ظرفیت بالفعل تولید آنها و رعایت موازین استاندارد تولید خوراک دام مطابق با استانداردهای صادره از معاونت امور دام وزارت جهاد کشاورزی اصول GMP تولید در راستای وظیفه مندی ماده ۳۰ قانون افزایش بهره وری قطعاً ارزش افزوده تولیدات دامی افزایش خواهد یافت. بنابراین این انتظار از وزارت جهاد کشاورزی می رود تا قانون نظام جامع دامپروری کشور و قانون افزایش بهره وری در بخش کشاورزی اجرایی و آیین نامه های مرتبط با آن با شرایط جدید اصلاح و ابلاغ گردد.

 این عضو هییت نمایندگان اتاق ایران ضرورت نگاه هوشمندانه و همگرایانه همه بخش‌های اقتصادی در این صنعت را یادآور شد و گفت: تقسیم کار بین دولت و بخش خصوصی برای در هم تنیده شدن منافع متقابل و انجام بازی برد – برد باید در جلسات این چنینی انجام شود.

دکترقدیری با اشاره به عزم دولت تدبیر و امید برای مقررات‌زدایی از بروکراسی اداری کشور و اجرای قانون بهبود محیط کسب و کار گفت داشتن نگاه ملی را یکی دیگر از وظایف انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان ایران دانست و با بیان اینکه دولت از این نگاه بخش خصوصی استقبال می‌کند، تصریح کرد: انجمن بر این اساس باید ملاحظات، نقدها و ارایه طرق داشته باشد.

دکتر قدیری در بخش دیگری از سخنانش از توانمندسازی و سالم‌سازی اتحادیه ها و انجمن های استانی سخن به میان آورد و بر باز بودن درهای ورود و خروج به این انجمن و اصلاح مقررات در صورت لزوم تأکید کرد و گفت: قوت بخش خصوصی به انسجام و اتحاد آن متکی است، لذا باید صدایی که از بخش خصوصی در بیرون انعکاس می‌یابد صدایی کارشناسانه، ملی و راه‌حل‌گرا باشد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید