بهبود فضای کسب و کار منوط به اجرایی شدن برجام است | اتاق خبر
کد خبر: 303542
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 11:11
عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در گفت و گو با اتاق خبر:
هاشم حاج علی اکبری معتقد است: برای بهبود فضای کسب و کار لازم است که برجام اجرایی شود؛ در غیر اینصورت دستیابی به اهداف تعیین شده دشوار است.

اتاق خبر: عضو هیأت نمایندگان اتاق زنجان در رابطه با بهبود فضای کسب و کار گفت: قطعا برای تحقق این امر لازم است که برجام اجرایی شود؛ در غیر اینصورت دستیابی به اهداف تعیین شده دشوار است.

هاشم حاج علی اکبری در گفت و گو با اتاق خبر عامل بازدارنده شکوفایی اقتصادی و رونق کسب وکار را بحران رکود دانست و افزود: در این خصوص حتما باید چاره اندیشی شود. راهکار این بحران، تزریق پول به جامعه است، منتهی تا حدی که بتوان آن را کنترل کرد نه اینکه تورم زا باشد.

وی ادامه داد: لازم است نقدینگی به کارخانجات، شرکت های تولیدی و بنگاههای بزرگ و متوسط و همچنین محلی تزریق شود تا عامل  ایجاد اشتغال  شود در این میان اما واردات و تجارت داخلی نیازی به این حجم پولی ندارد.

حاج علی اکبری به اهمیت مقوله صادرات در کشور تاکید کرد و اظهار داشت: ضروری است که به تولیدات صادرات محور توجه کرد، چون هر اندازه دلار به کشور وارد شود از شرایط تورمی دور خواهیم شد.  

عضو کمیسیون مدیریت واردات اتاق ایران در خصوص اظهارات دولتمردان فعلی برای تقویت بخش خصوصی گفت: این بیانات در حد شعار است و دولت به مشاغل و واحدهای تولیدی برای رونق هرچه بیشتر کمک نمی رساند، البته باید گفت که دولت توان لازم برای این امر را ندارد.

حاج علی اکبری درباره تفکیک وزارت بازرگانی از وزارت صنعت گفت: کاملا با این امر موافقم. این دو حوزه کاملا از هم مستقل هستند و با تفکیک این دو وزارتخانه تعداد پرسنل کاهش یافته و درآمدزایی هم صورت می گیرد.  

به گفته وی؛ با ادغام این دو وزارتخانه، هدف کوچک سازی دولت اجرایی نشد وضروری است که این دو از هم مجزا شوند تا کارایی افزایش یابد.

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید