آلودگی هوای تهران همچنان بالا و برای گروههای حساس ناسالم است | اتاق خبر
کد خبر: 303563
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 11:06
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: آلودگی هوای تهران همچنان بالا و شاخص کیفیت آن به رغم اندکی کاهش آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته هم اینک در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش اتاق خبر،محمد رستگاری روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: براساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز، برای گروه های حساس ناسالم است.شاخص کیفیت هوا در 24 ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز، برای گروه های حساس ناسالم است.  
وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون نسبت به روز گذشته با 10 عدد کاهش همچنان غیرمجاز بوده و بر روی عدد 133 قرار دارد. 


رستگاری با اشاره به کاهش ذرات معلق کمتر از 10 میکرون از 72 به 66 در این مدت تصریح کرد: میزان غلظت منواکسید کربن نیز از 40 به 28 کاهش داشته است. 


معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاهای پارک قائم، پارک شکوفه و پارک سلامت با شاخص اعداد166، 162و 159 آلوده ترین نقاط جوی شهر تهران در 24 ساعت گذشته بوده اند. 


رستگاری افزود: ایستگاه پاسداران با شاخص عددی 71 و ایستگاه های گلبرگ و دانشگاه عام و صنعت نیز با شاخص اعداد 81 سالم ترین نقطه شهر تهران در این مدت بوده اند. 
وی به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی، سالمندان و کودکان توصیه کرد تا از فعالیت و تردد غیرضروری در مناطق آلوده سطح شهر خودداری کنند. 


شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است. 


بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. 


به گزارش ایرنا کیفیت هوای تهران در دو روز گذشته نیز در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. 


شاخص کیفیت هوای تهران در طول هفته گذشته نیز یک روز ناسالم برای تمامی افراد و در بقیه روزها در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت. 


بالا بودن آلودگی هوای پایتخت در هفته جاری موجب شد تا کمیته اضطراری آلودگی هوای تهران تصمیم به تعطیلی دو روزه مدارس پایتخت در روزهای یکشنبه و دوشنبه این هفته ،لغو صدور مجوز موقت تردد در محدوده زوج و فرد و برخی تدابیر برای کاهش آلودگی هوای منطقه را به کار گیرد. 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید