ترک جلسه توسط نمایندگان موافق ایجاد مناطق آزاد جدید | اتاق خبر
کد خبر: 303575
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 11:03
تعدادی از نمایندگان معترض به روند رأی‌گیری لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری در جلسه روز گذشته مجلس، با ترک صحن علنی اعتراضشان را اعلام کردند.

به گزارش اتاق خبر، بعد از تذکر احمد شوهانی نماینده ایلام در ابتدای جلسه علنی امروز (دوشنبه) در خصوص نحوه رأی‌گیری در مورد لایحه ایجاد مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی که طی آن کلیات این لایحه به تصویب نرسید و به دنبال آن تهدید به آبستراکسیون 100 نماینده تعدادی از نمایندگان موافق با نظر او با حضور در جایگاه هیأت رئیسه مجلس اعتراض خود را به ابوترابی فرد رئیس جلسه اعلام کردند.

 

این نمایندگان که تعدادشان به حدود 30 نفر می‌رسید به دلیل قانع نشدن از توضیحات رئیس جلسه تهدیدشان به آبستراکسیون را عملیاتی کردند به طوری که تعدادی از آنها همچون حقیقت‌پور، شوهانی، پیرموذن، عالی، افضلی فرد و سیدباقر حسینی صحن مجلس را ترک کردند. با اقدام این نمایندگان تعداد حاضرین در مجلس به 199 نفر رسید موضوعی که باعث واکنش ابوترابی فرد شد و او از این نمایندگان خواست که به مجلس برگردند و تأکید کرد که این موضوع در هیأت رئیسه رسیدگی می‌شود.

 

علیرغم تأکیدات ابوترابی فرد و به دلیل امتناع این نمایندگان معترض برای بازگشت به صحن مجلس رئیس جلسه از سایر نمایندگان خواست که هرچه سریع‌تر آرای خود را در مورد بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس اعاده شده از شورای نگهبان اعلام کنند چون عدد مجلس لغزنده است.

 

بر اساس این گزارش، در جلسه علنی روز گذشته کلیات لایحه ایجاد مناطق جدید آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی و اصلاح محدوده برخی مناطق آزاد به دلیل مغایرت با قانون برنامه به تصویب نرسید چرا که تصویب کلیات این لایحه به رأی دو سوم نمایندگان نیاز داشت که نتوانست این میزان رأی را کسب کند. البته اعتراض نمایندکان معترض به این موضوع است که در ادوار گذشته تصویب چنین لوایحی به تعداد رأی نصف بعلاوه یک نماینده احتیاج داشت که این روال در این دوره تغییر کرده است.

 

منبع:ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید