بودجه ۹۵ با دلار زیر ۳ هزار تومان بسته شد | اتاق خبر
کد خبر: 303680
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 13:43
لایحه بودجه سال آینده با دلار زیر ۳ هزار تومان ( ۲۹۹۷ تومان) بسته شد.

اتاق خبر: اعضای دولت این روزها به شدت درگیر بررسی جزئیات لایحه بودجه سال ۹۵ هستند و رایزنی‌ها و بحث‌ها درباره قیمت دلار و نفت به عنوان بخش‌های مهم و تاثیرگذار به اوج رسیده است.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ برهمین اساس، دیشب در جلسه دولت ارقام کلان لایحه بودجه سال آینده نهایی شده است، برخی از منابع مطلع از پیش بینی نرخ دلار ۲۹۹۷ تومانی در لایحه بودجه سال ۹۵ خبر می‌دهند؛ اگرچه هنوز هیچ یک از مقامات دولتی به صورت رسمی، این نرخ را اعلام نکرده‌اند.

بودجه ۹۵ در حالی با دلار ۲۹۹۷ تومانی بسته شده است که پیش از این، ارقام دیگری از جمله نرخ ۳۱۰۰ تومان، ۲۹۵۰ تومان و ۳۰۱۰ تومان هم مطرح شده بود.

محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت، چندی پیش این نرخ را معادل قانون بودجه ۹۴ یعنی ۲۸۵۰ تومان اعلام کرد، همچنین ولی الله سیف رئیس کل بانک مرکزی در این زمینه گفته است: بعید است که نرخ دلار در حد نرخ بودجه امسال و کمتر از دلار مبادله ای فعلی باشد.

در همین حال، نرخ دلار مبادله‌ای هم اکنون ۳۰۱۱ تومان از سوی بانک مرکزی قیمت‌گذاری می شود، بر این اساس نرخ تعیین شده برای بودجه ۹۵ از نرخ دلار مبادله‌ای بانک مرکزی کمتر است، همچنین نرخ دلار در بازار آزاد حدود ۳۶۳۸ تومان است که اختلاف قیمت معناداری با نرخ تعیین شده دارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید