اعطای گواهینامه احراز صلاحیت کیفی بهینه‌سازی مصرف انرژی به ۷ شرکت ایرانی | اتاق خبر
کد خبر: 303705
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 14:17
نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران گفت: ۷ شرکت ایرانی گواهینامه احراز صلاحیت کیفی بهینه سازی مصرف انرژی دریافت کردند و برای اصلاح مصرف انررژی موتورخانه‌ها خرید از شرکت هایی که این مجوز را ندارند، ممنوع است.

اتاق خبر: آرش‌نجفی با اشاره به سیاست‌های کشور و تاکید مقام معظم رهبری بر اصلاح الگوی مصرف خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات عمده، کاهش مصرف انرژی است و به همین دلیل دولت طی دو سال گذشته 2 قانون موثر را در بودجه سال 93 و ماده 12 قانون رفع موانع تولید را برای کاهش مصرف انرژی مصوب کرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ وی ادامه داد: در پی همین قوانین، یکسری دستورالعمل در شورای اقتصاد به تصویب رسید که نمونه آن اصلاح ساختار مصرف انرژی 500 هزار موتورخانه مسکونی است و 100 هزار موتورخانه صنعتی و تجاری است.

نایب رئیس کمیسیون انرژی اتاق ایران به این نکته اشاره کرد که برای عملیاتی شدن این موضوع باید از اجزا،تاسیسات و مصالح خوب و کیفی استفاده شود و در همین راستا شرکت بهینه سازی مصرف سوخت و انجمن بهینه سازی مصرف سوخت به عنوان نماینده بخش خصوصی تفاهمنامه ای منعقد شد و در نتیجه برای 7 شرکت گواهینامه احراز صلاحیت کیفی بهینه سازی مصرف انرژی بود که از طرف رئیس اتاق ایران و کمیسیون انرژی اتاق به این شرکت‌ها داده شد.

وی تصریح کرد: پس از این شرکت‌های مجری اصلاح موتورخانه و سرمایه گذاری فقط مجازند از شرکت‌های صاحب گواهینامه محصولات مورد نیاز خود را تهیه کنند.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید