هیچ یارگیری معناداری از طرف داعش در مرزهای کشور صورت نگرفته است | اتاق خبر
کد خبر: 303769
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 10:22
مدیر کل روابط عمومی سپاه:
مدیرکل روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: ما نه در ترکمن صحرا، نه در خوزستان نه در سیستان و بلوچستان و نه در کردستان شاهد هیچ‌گونه یارگیری معناداری از طرف داعش نیستیم.

اتاق خبر: مدیرکل روابط عمومی و انتشارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اعلام کرد: ما نه در ترکمن صحرا، نه در خوزستان نه در سیستان و بلوچستان و نه در کردستان شاهد هیچ‌گونه یارگیری معناداری از طرف داعش نیستیم.

بنابراین گزارش، سردار رمضان شریف مدیر کل روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مدیر مجمع فرهنگی عاشورا در نشست نقد، بررسی و رونمایی کتاب «شهیدان همبستگی» با محوریت زندگی شهید شوشتری بعدازظهر امروز دوشنبه ۳۰ آذر در محل سرای اهل قلم در تهران، در سخنانی گفت: ما در شرایطی هستیم که ضرورت دارد بخشی از مسائل را با نگاه به مسائل فعلی و آینده‌ای که برای نسل جوان ما متصور است با توجه به تهاجم گسترده و سازمان یافته فرهنگی از طرف دشمن، دنبال کنیم و اگر در توانمان است الگوهای ارزشمندی را که استعدادهایشان در این جامعه شکوفا شد، به جامعه معرفی کنیم.

وی افزود: ما در مجتمع فرهنگی عاشورا تلاش کردیم که در وهله اول الگوهایی را که از حادثه کربلا و قیام امام حسین(ع) شکل گرفتند و در واقع پیام آوران آن قیام بودند، مورد توجه قرار دهیم و کتابهایی را با این محوریت چاپ کردیم. به دنبال آن نمونه های معاصری را که در همین جهت گام برداشته اند، برای معرفی به جامعه در دستور کار قرار دادیم.

مدیرکل روابط عمومی سپاه افزود: طبیعی است در این زمینه باید کسانی را در اولویت می گذاشتیم که هم در جغرافیایی گسترده منشاء اثر بودند و هم مقطع زمانی طولانی‌تری را از ابتدای انقلاب، در خدمت این انقلاب بوده اند؛ شهیدی مانند شهید شوشتری از کسانی است که خداوند عمری پربرکت به او هدیه کرد و هم در مقطع تثبت انقلاب هم در درگیری با گروهک ها در کردستان، هم در دوران دفاع مقدس و هم در مرحله تثبیت امنیت در جنوب شرق کشور بعد از جنگ، حضور موثری داشت. کتاب دو جلدی «شهیدان همبستگی» بخش قابل توجهی از رفتار، نوع نگاه، بینش و عملکرد سردار شوشتری را منعکس کرده است و ما کماکان و در همین جهت بدنبال الگوهایی می گردیم که سبک زندگی ایرانی اسلامی را توانسته‌اند به خوبی به تصویر بکشند.

مدیر مجتمع فرهنگی عاشورا در ادامه سخنانش، مشی و رفتار سردار شوشتری را با هم قطاران و افراد بالادست خود و همچنین روحیه و خلقیات مردمی او را ستود و با بیان اینکه کتاب مذکور مواد اولیه بسیار خوبی در اختیار پژوهشگران حوزه های مختلف فرهنگی و هنری قرار می دهد ابراز امیدواری کرد، تولید محصولات فرهنگی و هنری از جمله فیلم های مستند و سینمایی با چنین مواد خامی کلید بخورد.

سردار رمضان شریف همچنین گفت: ما در سپاه پاسداران به دلیل شناختی که از وضعیت کشورمان و دشمنان آن داریم، می توانیم بخش عظیمی از تحولاتی را که در آینده در این ارتباط اتفاق می افتد، حدس بزنیم و پیش بینی کنیم و این، جادو و جنبل هم نیست.

وی در توضیح بیشتر این مسئله گفت: در سالی که شهید شوشتری در سیستان به شهادت رسید، پدیده ای به نام داعش وجود نداشت اما در برآوردهای سپاه، این مسئله وجود داشت که اگر نتوانیم امنیت پایدار را متناسب با قومیت ها و مذاهب مختلف در این منطقه ایجاد کنیم، نمی توانیم امنیت کشور و مردم را هم تامین کنیم. سرمایه هایی مانند سردار شوشتری توانستند بستری را فراهم کنند که یک امنیت پایدار در منطقه ایجاد شود و اگر اقدامات این شهید و طرح امنیت پایدار مردمی سپاه نبود، ما شاهد یارگیری های گسترده ای از داعش در منطقه سیستان و بلوچستان می بودیم.

به گفته این مقام مسئول در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در حال حاضر نه در ترکمن صحرا، نه در خوزستان، نه در سیستان و بلوچستان و نه در کردستان شاهد هیچگونه یارگیری معنادار در ارتباط با نفوذ داعش نیستیم.

در ادامه این مراسم، اخوان مشاور محتوایی کتاب «شهیدان همبستگی» در سخنانی این کتاب را یکی از ابزارهای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خوانند گفت: ما اگر می خواهیم فرهنگ شهادت را منتقل کنیم، ناگزیریم که آن را با هنر آمیخته کنیم.

مشاور محتوایی کتاب یاد شده همچنین در ادماه ضمن نقل خاطراتی از سردار شوشتری به بیان برخی ویژگی های و خصایل اخلاقی و منش آن شهید پرداخت.

مصطفی محمدی نویسنده گردآوردنده کتاب یاد شده هم در سخنان کوتاهی با بیان اینکه حیات برخی انسانها با مرگشان آغاز می شود، شهید شوستری را در این دسته قرار داد وگفت: هدف او تنها جستجو و یافتن راه هایی برای حل مشکلات مردم بود، نه رسیدن به یک نقطه خاص.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید