رعایت نکردن قوانین رانندگی جان دو جوان را در ملایر گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 303829
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 13:58
رئیس پلیس‌راه استان همدان:
رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: صبح امروز برخورد دو دستگاه کامیون باهم در حوالی ازندریان ملایر سبب مرگ دو جوان ملایری شد.

رئیس پلیس‌راه استان همدان گفت: صبح امروز برخورد دو دستگاه کامیون باهم در حوالی ازندریان ملایر سبب مرگ دو جوان ملایری شد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر،سرهنگ مهدی شاکری بابیان اینکه در هوای سرد و برودت هوا و بارش‌ها رانندگان باید توجه بیشتری به مقررات راهنمایی و رانندگی داشته باشند، اظهار داشت: استان همدان به‌عنوان یکی از استان‌های پرتردد کشور محسوب می‌شود.

وی در ادامه سخنانش بیان داشت: ساعت شش صبح امروز یک دستگاه کاميونت ايسوزو در حوالی ازندريان ملاير با يک دستگاه کاميون ليلاند که به علت نقص فنی در جاده متوقف بوده برخورد  کرد.

رئیس پلیس‌راه استان همدان بیان داشت: متأسفانه براثر برخورد این دو دستگاه راننده و سرنشين ايسوزو که هردو جوان بودند، فوت شدند.

سرهنگ شاکری علت حادثه  را بی‌احتیاطی راننده کاميون ليلاند به علت توقف در جاده بدون به‌کارگیری علائم نقص فنی خودرو و بی‌احتیاطی راننده ايسوزو به علت عدم توجه به جلو عنوان کرد و افزود: آیین‌نامه راهنمايی و رانندگی صراحت دارد که به هنگام توقف ناشی از نقص فنی باید در روز علائم شبرنگ و در شب‌ چراغ چشمک‌زن در فاصله ٧٥ و ١۵٠ متری به‌کارگیری شود تا از حوادث بعدی جلوگیری شود.

رئیس پلیس‌راه استان همدان همچنین با اشاره به اینکه ۴۹ درصد تصادفات در راه‌های استان مربوط به واژگونی وسایل نقلیه است، افزود: میانگین کشوری در این خصوص ۳۰ تا ۳۵ درصد است و بالا بودن این آمار در استان شاید به دلیل افزایش آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها در استان است که باید نسبت به ارتقا دوربین‌های ثبت تخلفات در این زمینه اقدام شود.

وی عنوان کرد: علیرغم اینکه گفته می‌شود استان همدان یک استان گذری است و تصادفات از سوی مسافران است اما ۶۵ درصد کشته‌ها در تصادفات منجر به فوت از افراد بومی استان و تنها ۳۵ درصد افراد غیربومی هستند.

شاکری ۵۱ درصد تلفات سوانح را در صحنه، ۴۲ درصد را در بیمارستان و ۶ درصد را حین انتقال به بیمارستان عنوان و اضافه کرد: محورهای اصلی پرخطر در استان به ترتیب محورهای ملایر- همدان، همدان-رزن و همدان-اسدآباد ذکرشده است.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید