هشدار در خصوص تبعات کاهش مصرف شیر | اتاق خبر
کد خبر: 303879
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 12:08
در جلسه شورای شهر تهران عنوان شد
رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نسبت به افزایش پوکی استخوان در کشور به دلیل کاهش مصرف شیر هشدار داد و گفت: دولت افزایش قیمت محصولات لبنی را متوقف کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران نسبت به افزایش پوکی استخوان در کشور به دلیل کاهش مصرف شیر هشدار داد و گفت: دولت افزایش قیمت محصولات لبنی را متوقف کند.

به گزارش اتاق خبر و به مهر، رحمت الله حافظی در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به افزایش پوکی استخوان در کشور گفت: این موضوع هشداری به دولتمردان است که افزایش قیمت شیر و محصولات لبنی را کنترل کند. پوکی استخوان بی سر و صدا فراگیر می شود و بار مالی سنگینی بر خانواده ها و دولت وارد می کند اما پیشگیری آثار و کم هزینه ای دارد و آن استفاده از مواد لبنی است.

وی با بیان اینکه اولین نشانه های پوکی استخوان شکستگی و زمینگیری است گفت: این بیماری ۳۰ روز طول درمان دارد، ۲۰ درصد کسانی که دچار شکستگی لگن می شوند در سال اول فوت می کنند و ۵۰ درصد توانایی های خود را از دست می دهند.

حافظی با بیان اینکه در جمعیت زنان سالمند هر سه نفر یک نفر به پوکی استخوان دچار است گفت: ۲۵ درصد کسانی که دچار شکستگی لگن می شوند نیاز به مراقبت های طولانی مدت دارند.

وی هزینه شکستگی سالمندان در آمریکا را در سال ۱۹۹۵ را ۸.۲ میلیون دلار عنوان کرد و گفت: خسارات اجتماعی و انسانی این بیماری بسیار بالاست.

حافظی با بیان اینکه سرانه مصرف شیر در دنیا ۲۵۰ لیتر است گفت: در کشور ما قبل از هدفمندی سرانه مصرف شیر ۹۰ لیتر بود که بعد از آن به ۶۰ لیتر کاهش پیدا کرد.

وی از رئیس جمهور خواست که با توجه به آلودگی هوا و تهدید شکستگی در فصل سرما افزایش قیمت محصولات لبنی را متوقف کند.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید