نرخ سود بین بانکی 8 درصد کاهش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 303991
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 05:37
بانک مرکزی امروز با ارائه گزارشی به شورای پول و اعتبار اعلام کرد که نرخ سود بین بانکی از ابتدای امسال تاکنون 8 درصد کاهش یافته است. این موضوع به تایید شورا رسید.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، در ادامه بررسی ها و مذاکرات برای تغییر و ساماندهی نرخ سود بانکی سرانجام امروز عصر بانک مرکزی گزارشی از روند سود بانکی به جلسه شورای پول و اعتبار ارائه کرد.

در این گزارش مواردی همچون ساماندهی بدهی و اضافه‌برداشت بانک‌ها و همچنین حضور فعال در رابطه با ساماندهی بازار بین بانکی ارائه شد.

آن‌طور که یک مقام مسئول علام کرده است در گزارش بانک مرکزی اعلام شد که نرخ سود بین بانکی (مبادلات بین بانک‌ها) از حدود 29 درصد در فروردین ماه امسال به 21 درصد کاهش یافته است.

بنابر توضیحات ارائه شده شورای پول و اعتبار ضمن تایید این موضوع عملکرد بانک مرکزی در رابطه با ساماندهی بازار بین بانکی و کاهش میزان سود در آن را مورد تایید قرار داد.

این در حالی است که ساماندهی بازار بین بانکی و سود مبادلات تسهیلات بین بانک‌ها از جمله موارد مورد اهمیت و زمینه‌های لازم برای کاهش سود بانکی اعم از تسهیلات و سپرده همواره مورد تاکید کارشناسان و مدیران اقتصادی بوده است.

بر این اساس با اعلام اینکه نرخ سود بین بانکی به طور قابل توجهی کاهش داشته به نظر می‌رسد یکی از زمینه‌های لازم برای کاهش غیر دستوری نرخ سود بانکی فراهم شده باشد.

در این جلسه شورای پول و اعتبار مذاکرات در رابطه با کاهش نرخ سود بانکی و ایجاد زمینه‌های آن ادامه داشته و هیچ تصمیمی برای تصویب کاهش نرخ سود بانکی گرفته نشده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید