فردوسی‌پور بدون هماهنگی با ظریف مصاحبه کرده بود | اتاق خبر
کد خبر: 304004
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 07:25
صداوسیما توپ را به زمین عادل انداخت؛
به دنبال پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف در برنامه نود و واکنش‌هایی که این اتفاق درپی داشت، سازمان صداوسیما با صدور اطلاعیه‌ای توپ را به زمین تهیه‌کننده برنامه انداخت.

اتاق خبر: به دنبال پخش نشدن مصاحبه عادل فردوسی‌پور با محمدجواد ظریف در برنامه نود و واکنش‌هایی که این اتفاق درپی داشت، سازمان صداوسیما با صدور اطلاعیه‌ای توپ را به زمین تهیه‌کننده برنامه انداخت.

بنابراین گزارش، روابط عمومی صدا و سيما با انتشار اطلاعيه‌ای به موضع‌گيری سخنگوی وزارت امور خارجه درخصوص مصاحبه مجری برنامه ورزشی ۹۰ با وزير امور خارجه پاسخ داد.

پيرو موضع‌گيري سخنگوي وزارت امور خارجه در خصوص مصاحبه مجري برنامه ورزشي ۹۰ با وزير محترم امور خارجه، ذكر نكاتي براي اطلاع افكار عمومي ضروري است؛

۱- گفت‌وگو و مصاحبه با رجل سياسي، مذهبي و شخصيت‌هاي مختلف  تابع ميل و نظر شخصي تهيه‌كننده يا عوامل برنامه نمي‌باشد. درصورتي كه شبكه‌اي قصد انجام مصاحبه با اين‌ افراد را داشته باشد، مسئولان شبكه از مصاحبه‌شونده به طور رسمي دعوت بعمل مي‌آورند تا مصاحبه انجام شود و اين روالي است كه در همه رسانه‌ها مرسوم است.

۲- در موضوع مصاحبه مجري برنامه ورزشي نود با رئيس دستگاه ديپلماسي هيچ‌گونه درخواستي از سوي شبكه سه سيما براي انجام مصاحبه با جناب آقاي دكتر ظريف ارسال نشده است و مجري برنامه شخصاً و بدون اطلاع و هماهنگي با شبكه به انجام اين مصاحبه و اعلام خبر پخش آن مبادرت ورزيده است.

۳- برنامه ورزشي نود كه سال‌ها از عمر آن مي‌گذرد، يك برنامه صرفاً ورزشي و آن هم در حوزه فوتبال است و تمام تلاش دست‌اندركاران شبكه سه، ساماندهي برنامه براي پاسخگويي به مطالبات ورزشي مخاطبان در حوزه تخصصي فوتبال و تحليل و بررسي اين رشته ورزشي است.

۴- درخصوص اينكه وزارت امور خارجه نامه رسمي از طرف مسئولان سازمان را براي انجام مصاحبه درخواست نكرده خود بايد پاسخگو باشد، اما اينكه تهيه‌كننده بدون اطلاع و هماهنگي با مسئولان شبكه اقدام كرده است از سوي سازمان پيگيري مي‌شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید