اسرائیل با ترور قنطار نمی تواند مقاومت را ترور کند | اتاق خبر
کد خبر: 304017
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 09:49
مشاور اسد:
مشاور سیاسی رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با ترور قنطار نمی تواند مقاومت را ترور کند، افزود: ائتلاف ایران، سوریه و روسیه علیه تروریسم ائتلافی حقیقی است.

مشاور سیاسی رئیس جمهور سوریه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی با ترور قنطار نمی تواند مقاومت را ترور کند، افزود: ائتلاف ایران، سوریه و روسیه علیه تروریسم ائتلافی حقیقی است.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، «بثینه شعبان» مشاور سیاسی بشار اسد در گفتگو با شبکه خبری المیادین با بیان اینکه سمیر قنطار شهید عروبت است، افزود اسرائیل با ترور سمیر قنطار نمیتواند مقاومت را ترور کند.

راه اجرای قطعنامه های بین المللی درباره سوریه

وی افزود شکست غرب در سوریه و مقاومت ملت و ارتش سوریه موجب صدور قطعنامه های بین المللی جدید شد و اجرای این قطعنامه ها با قانع شدن کشورهای حامی تروریسم مبنی بر این که به بن بست رسیده اند، محقق خواهد شد.

شعبان گفت که دمشق همانطور که در میدان مقاومت کرد، در میدان سیاست هم مقاومت خواهد کرد و همانطور که ملت سوریه در میدان سرسختانه مقاومت کردند، در میز مذاکرات هم سرسختانه مذاکره می کنند. سوریه هرگز قبول نمی کند که چیزی بر آن تحمیل شود که به کرامت و حاکمیت آن لطمه بزند.

مشاور اسد گفت با توجه به اقدامات ترکیه و عربستان، صدور قطعنامه های بین المللی اخیر مسأله مهمی است

مواضع صریح پوتین درباره سوریه

وی با اشاره به اینکه مواضع ولادیمیر پوتین رئیس جمهو روسیه در حمایت از دولت سوریه صریح است افزود رسانه ها اظهاراتی دروغ به پوتین نسبت دادند.

شعبان اظهار داشت که نشست نیویورک، عربستان را در موقعیت دشواری قرار داده است.

مشاور بشار اسد با طرح این پرسش که آیا کشورهایی که برای تروریستها در سوریه سلاح ارسال کردند در دست برداشتن از حمایت از تروریسم صادق هستند، گفت: سازمان ملل متحد و گروه حمایت از سوریه، اعضای هیئت معارضان در مذاکرات آتی را مشخص می کنند.

وی در بخش دیگری از این گفتگو افزود سوریه اوضاع سختی را پشت سر گذراند اما امروز اوضاع از قبل خیلی بهتر شده است.

تمامیت ارضی سوریه خط قرمز است

شعبان با بیان اینکه آتش بس در سوریه می تواند بعد از توقف حمایت از تروریسم محقق شود، اظهار داشت که تمامیت ارضی سوریه و ملت سوریه خط قرمز برای دولت سوریه است.

مشاور بشار اسد با تاکید بر اینکه نقش ترکیه و عربستان در منطقه در حال از بین رفتن است، افزود: نقش روسیه در سوریه و نزدیکی مسکو با دولتهای منطقه بخشی از استراتژی موفق و هوشمندانه این کشور است.

آینده ترکیه آینده درخشانی نیست

بثینه شعبان گفت که دولت فعلی ترکیه برای این کشور و ملت آن مشکل ایجاد می کنند و آینده این کشور آینده درخشانی نیست.

مشاور اسد با بیان اینکه که ائتلاف ایران، روسیه، و سوریه علیه تروریسم ائتلافی حقیقی است اظهار داشت: هم پیمان روسی دوستی قابل اعتماد برای سوریه است و انگیزه های استعماری ندارد.

شعبان با بیان اینکه رفع تحریمهای اقتصادی از سوریه بخشی از راه حل است، افزود: دمشق موضوع رفع تحریمها را در گفتگوهای آینده مطرح خواهد کرد.

هدف واحد در میدان و سیاست

وی در ادامه گفت هدف واحد در میدان و روند سیاسی، بازگرداندن امنیت و ثبات به سوریه است.

شعبان گفت که بعید می دانم که بر سر هیئت معارضان با فرارسیدن سال آینده میلادی توافق حاصل شود

مشاور اسد در خاتمه گفت که مبارزه با تروریسم ضرورتی واقعی برای اجرای قطعنامه های بین المللی و پیشبرد روند سیاسی است.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید