جلوگیری از سوداگری به سبک کارت بازرگانی | اتاق خبر
کد خبر: 304155
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 16:00
رئیس اتاق تهران با اشاره به این که سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی بسیار محدود است، گفت: اتاق بازرگانی به طور کامل صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی را پایش می‌کند.

اتاق خبر: مسعود خوانساری رئیس اتاق بازرگانی تهران با اشاره به سوء‌استفاده‌های انجام شده از کارت‌های بازرگانی گفت: سوء‌استفاده ممکن است در هر سازمانی رخ دهد اما به طور کلی سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی در حد کلان نیست و بسیار محدود است.

 
بنا بر این گزارش به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ وی افزود: 70 تا 75 درصد کارت‌‌های بازرگانی به طور مرتب تمدید می‌شود و در این موارد جای سوء‌استفاده نیست اما در 20 الی 25 باقیمانده که کارت برای اولین بار صادر می‌شود می‌توان گفت امکان سوء‌استفاده وجود دارد.
 
خوانساری با اشاره به اقدامات اتاق تهران برای جلوگیری از سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی گفت: ارسال کارت از طریق پست و دریافت ایمیل و شماره تماس از اقدامات انجام شده است ضمن اینکه اتاق تهران به طور کلی صدور و تمدید کارت‌های بازرگانی را پایش می‌کند تا احتمال سوء‌استفاده از کارت‌های بازرگانی کاهش بیابد.
 
به گفته رئیس اتاق تهران مذاکراتی با سازمان امور مالیاتی و سازمان تأمین اجتماعی انجام شده تا مراحل صدور کارت به صورت اینترنتی انجام شود و نیازی به حضور فیزیکی افراد نباشد.
 
وی به این نکته نیز اشاره کرد که با برداشته شدن شرط عدم سوء‌پیشینه صدور کارت بازرگانی تسهیل می‌شود.
نظرات
ADS
ADS
پربازدید