نیاز اعتبار 7200 میلیارد تومانی برای توسعه شبکه اینترنت و تلفن ثابت | اتاق خبر
کد خبر: 304160
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 16:06
سخنگوی شرکت مخابرات ایران در گفت و گو با اتاق خبر عنوان کرد
پیش بینی مبلغی در حدود 7200 میلیارد تومان برای توسعه شبکه اینترنت و تلفن ثابت در طی 4 سال آینده وجود دارد که با اصلاح و تعدیل تعرفه ها این سرمایه گذاری ها انجام خواهد گرفت.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران با اعلام این مطلب در تشریح برنامه های آتی و دست اقدام شرکت مخابرات گفت: جلسات هماهنگی با نهاد های مختلف شهرداری برای حل موضوع جمع آوری دکل های مخابراتی در حال انجام است.

مهندس داود زارعیان در پاسخ به سوال خبرنگار اتاق خبر در تشریح اقدامات در دست اجرای شرکت مخابرات ایران گفت: برنامه ریزی توسعه ای شرکت مخابرات در سه بخش طراحی شده است که شامل بخش های تلفن ثابت، تلفن همراه و اینترنت پرسرعت است.

وی تصریح نمود: بر این اساس در بخش تلفن ثابت با توجه به حجم تقاضای سالانه 700 هزار تا یک میلیون متقاضی ای که در کشور وجود دارد، انجام واگذاری های  بروز را در دست اقدام است.

زارعیان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بخش تلفن ثابت 110 الی 115 هزار مشترک ثبت نام کرده اند که به دلایل مالی و تعرفه ای امکان واگذاری های بروز فراهم نشده است ولی با خرید تجهیزات و توسعه شبکه قصد داریم تا این مشکل را برطرف نماییم.

وی افزود: در بخش واگذاری های تلفن همراه مشکلی وجود ندارد و به اندازه کافی شبکه ایجاد شده است و زیر ساخت های خوبی فراهم شده است. و برنامه ارتقاء کامل شبکه به نسل سوم و چهارم را داریم که بتوانیم اینترنت با سرعت بالا را در شبکه تلفن همراه سراسری کنیم. همچنین موضوع ارائه سرویس های ارزش افزوده هم در بستر تلفن همراه در حال توسعه است.

سخنگوی شرکت مخابرات ایران بیان کرد: در بخش اینترنت نیز از دو مسیر برنامه توسعه دنبال می شود که یکی از آنها توسعه شبکه ADSL است. در  این حوزه 10 شرکت دیگر نیز در حال فعالیت هستند که شرکت مخابرات  در حال خرید و نصب تجهیزات برای گسترش شبکه اینترنت پر سرعت است.

زارعیان گفت: مسیر دیگری که در حال طراحی و پیگیری است، موضوع ارائه اینترنت Wi-Fi است که در آینده نزدیک  به تدریج راه اندازی و در سطح کشور توسعه خواهد یافت.

وی خاطر نشان کرد: مخابرات به عنوان زیر ساخت شبکه های ارتباطی کشور آمادگی این را دارد تا برای گسترش دولت الکترونیکی در کشور به سایر نهادها، وزارتخانه ها و شرکت ها در عرصه های بانکداری، اقتصادی و فرهنگی و رفاهی کمک کند.

زارعیان افزود: تمامی این موارد نیازمند سرمایه است که پیش بینی مبلغی در حدود 7200 میلیارد تومان برای توسعه تلفن ثابت و اینترنت در طی 4 سال آینده وجود دارد که با اصلاح و تعدیل تعرفه ها این سرمایه گذاری ها انجام خواهد گرفت.

سخنگوی شرکت  مخابرات در پاسخ به سوالی در خصوص خبر نصب دکل های مخابراتی و جمع آوری آنها توضیح داد: در بحث توسعه تلفن همراه چالش پیش رو جمع آوری دکل های BTS  توسط شهرداری است که تنها مختص  به شرکت مخابرات نیست و سایر اپراتور ها نیز درگیر آن هستند که برای حل آن جلسات و هماهنگی هایی در جریان است تا این موضوع را که ارتباط بسیاری در توسعه ارتباطات کشور دارد؛ حل شود.

نظرات
ناصر
| |
2015-12-23 23:55:21
اگه این برنامه ها تو حوزه it عملیاتی بشه خوبه
ADS
ADS
پربازدید