بانک کشاورزی؛ حامی فناوری‌های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی | اتاق خبر
کد خبر: 304216
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 06:28
رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بانک کشاورزی از فعالیت این بانک به عنوان اولین حامی فناوری‌های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مرتضی شهیدزاده در نشست خبری «اولین اجلاس توسعه و علوم و فناوری کشورهای اسلامی» با اعلام این خبر افزود: در اجرای برنامه‌های این بانک برای همکاری با کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی و اولین اجلاس علوم و فناوری کشورهای اسلامی، پیشنهاد همکاری بانک کشاورزی و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی مطرح شد و بانک تصمیم گرفت همسو با فعالیت‌های بین‌المللی خود، همکاری با کشورهای اسلامی را نیز در دستور کار قرار دهد.

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی با اشاره به تشکیل جلسات مشترک با حضور نمایندگان دبیرخانه توسعه علوم و فنون کشورهای اسلامی و واحدهای مرتبط بانک افزود: بانک کشاورزی در نظر دارد به عنوان اولین حامی فناوری‌های نوین کشاورزی در کشورهای اسلامی فعالیت کند.

شهیدزاده گفت: در این ارتباط، مرکز حمایت از فناوری‌های نوین کشاورزی با حمایت بانک کشاورزی و همکاری مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی در بانک تاسیس می‌شود.

وی در تشریح فعالیت‌های این مرکز گفت: برگزاری همایش، دوره آموزشی و بازدید مطالعاتی، ارائه خدمات مشاوره‌ای و پشتیبانی فنی، حمایت از نوآوری در موضوعات مربوط به فناوری‌های نوین کشاورزی، انجام فعالیت‌های انتشاراتی و چندرسانه‌ای و تدوین دستورالعمل‌های فنی و آموزشی جزو مهم‌ترین فعالیت‌های این مرکز است.

مدیرعامل بانک کشاورزی در معرفی دیگر پیشنهادات و برنامه‌های مشترک با مرکز تقریب مذاهب و دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی گفت: بانک کشاورزی در نظر دارد طرح حمایت از کسب‌وکارهای نوپا در ایران و کشورهای اسلامی را به اجرا درآورد.

وی خاطر نشان کرد: تشکیل صندوق مشترک فناوری‌های نوین کشاورزی با مشارکت 57 کشور اسلامی عضو کنفرانس وحدت اسلامی نیز از دیگر اقدامات پیشنهادی است.

شهیدزاده با تأکید بر ضرورت ارتقای سطح همکاری‌ها با کشورهای اسلامی تصریح کرد: تجربیات گرانبهای بانک کشاورزی در عرصه بین‌الملل و سوابق درخشان همکاری این بانک به عنوان یک بانک تخصصی و توسعه‌ای در بخش کشاورزی، با موسسات و سازمان‌های بین‌المللی معتبر، سبب شده تا امکان گسترش همکاری با سایر کشورهای دنیا به ویژه کشورهای اسلامی در همه حال برای این بانک فراهم باشد.

وی افزود: این بانک در نظر دارد تا با تکیه بر تجربیات خود و با همکاری دبیرخانه توسعه علوم و فناوری در کشورهای اسلامی، نقش موثری در ارتقای وجهه بین‌المللی نظام جمهوری اسلامی ایران ایفا کند و یاری‌رسان کشورهای اسلامی در حرکت به سوی توسعه پایدار و رشد فراگیر باشد.

شهیدزاده خاطر نشان کرد: اتخاذ رویکرد جدید بین‌المللی با تاکید بر گسترش روابط بین‌المللی، تبادل دانش و فناوری‌های نوین، ارتقای سطح دانش تخصصی کارکنان، تعامل با سازمان‌های تخصصی و افزایش حضور بین‌المللی و همچنین افق جدیدی که متاثر از شرایط پساتحریم فراروی کشور قرار گرفته است سبب شد تا بانک کشاورزی، به عنوان تنها بانک تخصصی در بخش کشاورزی و پیشرو در نوآوری و به کارگیری فناوری‌های نوین در صنعت بانکداری و خدمات مالی را در دستور کار قرار دهد.

وی همچنین گفت: بیش از یک دهه است که بانکداری متمرکز (Core Banking) متعارف در دنیا منطبق بر بانکداری اسلامی و بدون ربا در بانک کشاورزی بومی‌سازی و اجرا شده و این بانک توانایی و آمادگی دارد که تجربیات خود را در این زمینه منتقل کند.

«بیست ونهمین کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی» و «اولین اجلاس توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی» با حضور مرتضی شهیدزاده رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی و محمدرضا گلرو رئیس دبیرخانه توسعه علوم و فناوری کشورهای اسلامی و معاون اجرایی و برنامه‌ریزی مجمع جهانی تقرب مذاهب اسلامی صبح روز چهارشنبه دوم دی ماه در بانک کشاورزی برگزار شد.

این کنفرانس و اجلاس از ششم تا هشتم دی ماه 1394 در تهران برگزار می‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید