دولت برای سپرده‌های در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی، تسهیلات می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 304320
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 20:55
سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری آذربایجان‌شرقی گفت: گفت براساس تفاهم‌نامه امضا شده دولت برای سپرده‌های در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی، تسهیلات ارائه می‌کند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، احمد محمدزاده در نشست مشترک سازمان صنعت و معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی و مدیران عامل بانک‌های استان، با هدف تسهیل ارائه تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی، با بیان اینکه با توجه به وضعیت واحدهای تولیدی، بانک‌ها با ارائه تسهیلات بانکی می‌توانند از واحدهایی که نیاز دارند حمایت کنند، اظهار داشت: تفاهمنامه‌ای بین سازمان صنعت و مدن و تجارت استان و وزارت صنعت، معدن و تجارت به امضا رسیده تا دولت برای سپرده‌های در گردش واحدهای تولیدی و صنعتی، تسهیلاتی ارائه کند.

وی در خصوص میزان تسهیلات ارائه شده گفت: حداکثر سقف میزان تسهیلات 5 میلیارد ریال است که با در نظر گرفتن اولویت پرداخت می‌شود و واحدهایی که کارهای اجرایی انجام و آماده افتتاح شوند و تنها به سرمایه در گردش برای سر پا ایستادن نیاز دارند، در اولویت هستند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری اضافه کرد: مبلغ‌های یارانه‌ای به میزان 5 درصد از اصل مبلغ برای واحدهای تولیدی متوسط با حداکثر 50 نفر پرسنل پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه، اگر این مقدار به زودی جذب شود برای مراحل بعدی نیز سعی خواهیم کرد تا جذب کنیم، گفت: با توجه به اینکه کل مبلغ با نیاز ما ابداً همخوانی ندارد اما از هر دستگاهی که بخواهد به جذب نقدینگی برای واحدها کمک کند، استقبال می‌کنیم.

محمدزاده در رابطه با عملکرد بانک‌های استان نیز با بیان اینکه امروز بانک‌ها در این نشست با نگاه مثبت حضور داشتند و امیدواریم پرونده‌های واحدهای تولیدی به بانک‌ها برای دریافت تسهیلات ارسال شود، گفت: البته هر ماه مبلغ خوبی به صنایع تزریق می‌شود که این مسائل باید از طریق شورای هماهنگی بانک‌ها، در رسانه‌های اطلاع رسانی شود.

محمدزاده افزود: برابر آمار و ارقامی که به دست ما می‌رسد در 9 ماهه سال 94 بانک‌ها مبالغی به واحدهای صنعتی تسهیلات داده‌اند که انتظار است بانک‌ها با توجه به نیاز به واحدهای تولیدی، نیازهای سرمایه ثابت را هم پوشش دهند.

محمدزاده از اینکه بین منابع و مصارف در استان به نسبت سال‌های قبل فاصله زیادی مخصوصاً از سوی بانک‌های خصوصی ایجاد شده ابراز نگرانی کرد و گفت: به این موضوع رسیدگی خواهیم کرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید