طوفان در آمریکا 7 کشته برجای گذاشت | اتاق خبر
کد خبر: 304332
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 21:55
طوفان های ناشی از جبهه بی سابقه هوای گرم در سومین روز زمستان در ایالت های جنوب شرقی آمریکا، علاوه بر ایجاد اختلال در همه مسافرت های تعطیلات کریسمس، دستکم هفت نفر را در ایالت های «می.سی.سی.پی»، «لویزیانا» و «تنسی» کشت.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، سازمان هواشناسی ملی آمریکا در ساعات اولیه روز پنجشنبه به وقت تهران با اعلام وضعیت خطرناک و فوق العاده در شمال ایالت های می.سی.سی.پی و لویزیانا و شرق ایالت آرکانزاس ساکنان این مناطق را به انجام احتیاط های لازم برای مواجهه با طوفان های سنگین و سیلاب های بهاری در سومین روز زمستان فراخواند.

در حالی که وضعیت فوق العاده در این ایالت ها در اواخر چهارشنبه شب به وقت محلی در ایالت های مذکور به پایان رسید هشدار و آماده باش در ایالت های اوهایو، تنسی و بخش گسترده ای از ایالت های خلیج مکزیک همچنان ادامه دارد.

مسئولان ایالتی اعلام کردند که این طوفان ها علاوه بر ویرانی های گسترده در ایالت های یاد شده و اختلال کامل در سفرهای از پیش برنامه ریزی شده تعطیلات کریسمس تاکنون هفت کشته برجای گذاشته است.

به گفته مسئولان سه نفر از کشته شدگان از ایالت می.سی.سی.پی، دو نفر از ایالت تنسی و دو نفر دیگر از ایالت آرکانزاس بوده اند.

بر اساس آخرین گزارش ها؛ طوفان های سهمگین و سیلاب و بارندگی در این ایالت ها تاکنون صدها خانه را ویران و ده ها نفر از ساکنین شهرهای مختلف را روانه بیمارستان کرده است. سازمان هواشناسی ملی آمریکا دمای موجود و بارندگی ها و طوفان های جاری در این مناطق را مشابه شرایط جوی ماه ژوئن توصیف کرده اند.

در بسیاری از ایالت های جنوبی و جنوب شرقی آمریکا از مردم خواسته شده است برای پیشگیری از خطرات احتمالی از تزئینات ویژه مربوط به تعطیلات کریسمس در خیابان ها و سر در خانه ها خودداری کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید