تست دوپینگ لوچف روس مثبت شد/ بازگشت رکوردهای جهانی رضازاده | اتاق خبر
کد خبر: 304403
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 11:28
نتیجه تست دوپینگ وزنه‌بردار روس که رکورد جهانی حسین رضازاده را شکسته بود، مثبت اعلام شده است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نتایج آزمایش دوپینگ وزنه‌بردارانی که در مسابقات جهانی آمریکا 2015 از آنها تست گرفته شد، به مرور زمان در حال مشخص شدن است. پس از این که نتیجه تست دوپینگ هفت وزنه‌بردار مثبت اعلام شد، اکنون نتیجه تست دوپینگ 17 نفر دیگر مثبت شده است.

یکی از شاخص‌ترین چهره های حاضر در میان این نفرات الکسی لوچف، وزنه بردار فوق سنگین روسیه است که در مسابقات جهانی رکورد حسین رضازاده را در دوضرب با 264 کیلوگرم و مجموع 475 کیلوگرم شکست و مدال طلا جهان را کسب کرد. به این ترتیب مدال طلا جهان و هم چنین رکوردشکنی‌ها از او پس گرفته می‌شود و همچنان رکورد دوضرب و مجموع جهان به نام حسین رضازاده خواهد بود.

نتیجه تست دوپینگ الماس یوتیشف و ژاسولان کدیربایف از قزاقستان که در مسابقات جهانی مدال نقره و برنز دسته 94 گیلوگرم را کسب کردند، نیز مثبت اعلام شده است.

کیک کوانگ سانگ از کره شمالی در دسته 77 کیلوگرم مدال نقره را کسب کرد که او نیز در جمع نفراتی که تستشان مثبت شده، قرار دارد.

در این لیست 17 نفره روسیه 4 وزنه بردار، آذربایجان 3 وزنه بردار، بلاروس 2 وزنه بردار، قزاقستان 3 وزنه بردار، یونان یک وزنه بردار، مولداوی 2 وزنه بردار و کره شمالی 2 وزنه بردار دارند که نتیجه تستشان مثبت اعلام شده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید