هشدار آلودگی هوا در چندین کشور | اتاق خبر
کد خبر: 304504
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 19:41
آلودگی هوا در چندین کشور به ویژه در چین به سطح هشدار رسیده است.

اتاق خبر: آلودگی هوا در چندین کشور به ویژه در چین به سطح هشدار رسیده است.

بنابراین گزارش، دست‌کم در 10 شهر بزرگ و یک شهرستان این کشور هشدار وضعیت قرمز آلودگی اعلام شده است.

پکن، پایتخت چین از جمله شهرهایی است که به علت آلودگی هوا در وضعیت قرمز به سر می برد. در این شهر هوای ناسالم باعث تعطیلی مدارس شده است. دانش آموزان و آموزگاران امیدوارند که وضعیت آلودگی هوا بهتر شود و دانش آموزان هم بتوانند به کلاس‌های درس بازگردند. وضعیت آلودگی هوا در شهر «سینسیانگ» چین هم خطرناک اعلام شده است. گفته می شود غلظت آلاینده‌ها 30 برابر بیشتر از میزان استاندارد سازمان جهانی بهداشت (WHO) است.

به گزارش یورونیوز، تهران هم از دیگر کلانشهرهای جهان است که به دلیل میزان بالای آلودگی هوا هفته گذشته وارد وضعیت قرمز شد. مدارس تهران و همینطور بعضی شهرهای اطراف به علت ادامه آلودگی هوا به مدت سه روز در این هفته تعطیل بود.

زنگ هشدار آلودگی هوا در چند شهر اروپایی نیز به صدا درآمده است. شهرداری میلان در شمال ایتالیا تصمیم گرفته برای جلوگیری از افزایش آلودگی هوا، تردد خودروهای شخصی و موتورسیکلت‌ها را از روز 28 دسامبر، از ساعت 10 صبح تا 4 عصر، به مدت سه روز ممنوع اعلام کند.

طرح محدودیت تردد خوردوها در پایتخت ایتالیا هم اجرا می شود. مقامات رم تصمیم گرفته اند برای جلوگیری از افزایش غلظت آلودگی هوا در این شهر، استفاده از وسایل نقلیه را در روزهای 28 و 29 دسامبر ممنوع اعلام کنند. طرح تردد زوج و فرد خودروها از جمله اقداماتی است که در این شهر اجرا می شود.

شورای شهر مادرید در اسپانیا هم برای کاهش آلودگی هوا، محدودیت‌هایی را برای استفاده از خودروها در نظر گرفته است. افزایش آلاینده‌ها و رسیدن آن به سطح هشدار، مدارس سارایوو، پایتخت بوسنی و هرزگوین را هم به تعطیلی کشانده است. به شهروندان سارایوو توصیه شده از ماسک‌های مخصوص استفاده کنند. این ماسک‌ها در حال حاضر به طور رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید