پیشروی های جدید نیروهای عراقی در منطقه «الحوز» | اتاق خبر
کد خبر: 304515
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 21:28
نیروهای عراقی در پی ادامه عملیات گسترده خود علیه تروریست های داعش در شهر رمادی در استان الانبار غرب این کشور، موفق شدند پیشروی های جدیدی را در منطقه «الحوز» در مرکز شهر رمادی به دست آورند.

اتاق خبر: نیروهای عراقی در پی ادامه عملیات گسترده خود علیه تروریست های داعش در شهر رمادی در استان الانبار غرب این کشور، موفق شدند پیشروی های جدیدی را در منطقه «الحوز» در مرکز شهر رمادی به دست آورند.

بنابراین گزارش، نیروهای امنیتی عراق در ادامه عملیات خود علیه تروریست ها در الانبار، در حال بیرون راندن داعشی ها و پاکسازی شهر رمادی و مناطق مهم آن هستند.
بر اساس این گزارش، نیروهای عراقی متشکل از نیروهای سازمان مبارزه با تروریسم، پلیس فدرال، ارتش و نیروهای مردمی توانستند با نفوذ به استحکامات دفاعی داعش در منطقه «الحوز» مرکز شهر رمادی، پیشروی هایی در این منطقه داشته باشند.
این گزارش می افزاید که نیروهای عراقی فاصله چندانی تا رسیدن به مجتمع های دولتی در این شهر ندارند.
نیروهای عراقی طی 24 ساعت گذشته توانستند پیشروی هایی در اطراف مجتمع حکومتی رمادی که ساختمان های دولتی و مهم در آنجا واقع است و مرکز اصلی مقاومت عناصر داعش در رمادی به حساب می آید، به دست آورند و دو خیابان منتهی به این مجتمع را تحت کنترل خود در آورند.
این در حالی است که درگیری های خشونت باری در شهر رمادی در جریان است و نیروهای عراقی به سبب مین های کار گذاشته از سوی داعش و خودروی بمب گذاری شده در اطراف این مجتمع، با دشواری هایی روبه رو هستند.
بر اساس این گزارش، پلیس الانبار پیشتر اعلام کرده بود نیروهای امنیتی عراق موفق شدند خیابان های «الفرسان» و «الحوز» در اطراف مجتمع دولتی را از کنترل تروریست ها خارج کنند.
این در حالی است که دو پلیس عراقی نیز در جریان انفجار دو خودروی بمب گذاری شده، زخمی شدند.
یک منبع در فرماندهی ارتش در الانبار نیز اعلام کرد که تیم مهندسی ارتش، دو منطقه «الضباط» و «الارامل» در رمادی را پس از خنثی کردن صد ها مین کار گذاشته از سوی عناصر داعش، پاکسازی کردند.
در همین حال، وزارت دفاع عراق از دستگیری یکی از سرکرده های داعش در جریان عملیات آزاد سازی شهر رمادی خبر داد.
ستاد تبلیغات جنگ عراق به فرماندهی عملیات مشترک وابسته به وزارت دفاع، جمعه شب اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی با همکاری نیروهای امنیتی، موفق شدند «ابو بکر» یکی از سرکرده های داعش را دستگیر کنند.
فرماندهی عملیات مشترک بغداد نیز پیشتر اعلام کرده بود نیروهای عراقی توانستند حمله تروریست ها به غرب رمادی را دفع کنند و هفت عنصر داعشی را از پای در آورند.
این منبع افزود که این هفت عنصر داعشی کمربند انفجاری به همراه داشتند و به انواع سلاح مجهز بودند. آنها سعی داشتند خود را در نزدیکی نیروهای امنیتی در غرب رمادی منفجر کنند.
این در حالی است که یک مقام امنیتی عراق تاکید کرد که 70 درصد از خاک شهر رمادی از کنترل ترویست های داعش خارج شده است.
سرلشگر «هادی ارزیج» رییس پلیس الانبار گفت: نیروهای عراق موفق شدند حدود 70 درصد از محله های رمادی از جمله «الارامل»، «الضباط»، «العسکری» و بخش هایی از «الحوز» را از کنترل داعشی ها خارج کنند.
وی افزود: نیروهای عراقی تا نزدیکی مجتمع دولتی که مقر اصلی تمرکز عناصر داعش است، پیش رفتند و 500 متر بیشتر با آن فاصله ندارند و در حال پیشروی به سوی آن هستند.
این مقام نظامی عراق گفت: جنگ رمادی ساده نیست، اما عملیات نظامی نیروهای عراقی با کمک جنگنده های ائتلاف ضد داعش نقش مهمی در آزاد سازی این شهر دارند.
وی با بیان اینکه صدها تن از عناصر داعش هنور در رمادی هستند، گفت: برخی از داعشی ها سعی می کنند از رمادی بگریزند و وارد استان های دیگر شوند اما نیروهای امنیتی آنها را زیر نظر دارند تا یا آنها را بازداشت کنند یا به قتل برسانند.
بر اساس این گزارش، داعش از خرداد ماه سال گذشته برخی از شهرهای عراق از جمله الانبار را به کنترل خود در آورد و تاکنون مرتکب جنایت های بسیاری در این منطقه شده است.
نیروهای عراقی نیز از روز دوشنبه گذشته عملیات گسترده ای برای بازپس گیری الانبار آغاز کردند و تاکنون موفق شدند به پیشروی هایی دست یابند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید