دستگیری یکی از سرکرده های داعش در جریان آزاد سازی شهر رمادی | اتاق خبر
کد خبر: 304565
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 02:25
وزارت دفاع عراق خبر داد:‌
وزارت دفاع عراق روز جمعه از دستگیری یکی از سرکرده های داعش در جریان آزاد سازی شهر رمادی مرکز استان الانبار غرب عراق و کشته شدن شش عنصر تروریستی دیگر در این منطقه خبر داد.

اتاق خبر: وزارت دفاع عراق روز جمعه از دستگیری یکی از سرکرده های داعش در جریان آزاد سازی شهر رمادی مرکز استان الانبار غرب عراق و کشته شدن شش عنصر تروریستی دیگر در این منطقه خبر داد.

بنابراین گزارش ستاد تبلیغات جنگ فرماندهی عملیات مشترک وابسته به وزارت دفاع عراق اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی این کشور با همکاری یکی از یگان های پیاده نظام ارتش توانستند یکی از سرکرده های داعش به نام «ابوبکر» را در شهر رمادی دستگیر کنند.
بر اساس این گزارش این سرکرده داعشی، تابعیت خارجی دارد که به طور دقیق به آن اشاره نشده است.
یک منبع امنیتی در استان الانبار نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی موفق شدند شش داعشی را در شرق رمادی به هلاکت برسانند.
این منبع عراقی که اشاره ای به نامش نشده است، افزود: سه عنصر داعشی در حالی که کمربند انتحاری به تن داشتند، در صدد هدف قرار دادن یکی از خطوط نیروهای عراقی در منطقه «المضیق» در شرق رمادی بودند.
به گفته این منبع، نیروهای عراقی ضمن دفع این حمله، سه عامل انتحاری را کشتند.
بر اساس این گزارش در پی این حمله انتحاری، درگیری های خشونت آمیزی میان نیروهای امنیتی و عناصر داعش روی داد که در اثر آن شش داعشی کشته و سه تن از نیروهای عراقی زخمی شدند.
یک منبع امنیتی دیگر در استان الانبار اعلام کرد که جنگنده های ائتلاف ضد داعش ظهر امروز (جمعه) یکی از مواضع داعش را در کنار بیمارستان عمومی رمادی هدف قرار دادند و خسارت های سنگینی به عناصر تروریستی وارد کردند.
در همین حال ستاد تبلیغات جنگ عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی شش عنصر تروریستی را در منطقه سنجار در شمال عراق کشتند.
از سوی دیگر، «صادق الحسینی» رییس کمیسیون امنیت شورای استان دیاله عراق از دستگیری شش فرد تحت پیگیرد که یکی از آنها متهم به اقدامات تروریستی در این استان است، خبر داد.
نیروهای عراقی طی 24 ساعت گذشته توانستند پیشروی هایی در اطراف مجتمع حکومتی رمادی که ساختمان های دولتی و مهم در آنجا واقع است و مرکز اصلی مقاومت عناصر داعش در رمادی به حساب می آید، به دست آورند و دو خیابان منتهی به این مجتمع را تحت کنترل خود در آورند.
این در حالی است که درگیری های خشونت باری در شهر رمادی در جریان است و نیروهای عراقی به سبب مین های کار گذاشته از سوی داعش و خودروی بمب گذاری شده در اطراف این مجتمع، با دشواری هایی روبه رو هستند.
بر اساس این گزارش نیروهای امنیتی عراق با ادامه عملیات آزاد سازی شهر رمادی در استان الانبار، تاکنون پیشروی های بسیاری علیه تروریست ها به دست آوردند به طوری که فاصله چندانی با مجتمع دولتی در مرکز این شهر که مهمترین بخش رمادی به شمار می رود، ندارند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید