برگزاری مراسم پایانی نشان استادمحمد | اتاق خبر
کد خبر: 304578
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 03:46
سه خبر حوزه تئاتر
مراسم پایانی نشان استادمحمد روز شنبه پنجم دی ماه با حضور اهالی تئاتر و ادبیات، در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود.

اتاق خبر:‌ مراسم پایانی نشان استادمحمد روز شنبه پنجم دی ماه با حضور اهالی تئاتر و ادبیات، در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود.

بنابراین گزارش در این مراسم از سه نامزد نهایی نشان استاد محمد تقدیر، و نشان به برنده اصلی با عنوان برترین نمایشنامه سال 1393، اهدا می شود.
هیات داوران جایزه متشکل از فرهاد توحیدی، مجید قیصری، حسین کیانی، رویا نونهالی، اصغر همت و محمد یاراحمدی، از میان سه نمایشنامه «کابوس های یک پیرمرد بازنشسته، خائن، ترسو» نادر برهانی مرند، «کوکوی کبوتران حرم» علیرضا نادری، «قصه ظهر جمعه» محمد مساوات، نمایشنامه برتر سال را در مراسم پایانی اعلام خواهند کرد.
از دیگر برنامه های مراسم پایانی نشان استادمحمد، تقدیر از خسرو حکیم رابط به عنوان نویسنده پیشکسوت تئاتر ایران و تقدیر از صالح پناهی (عمو صالح) به عنوان «چهره دیگر» تئاتر ایران است.
به گزارش دبیرخانه جایزه محمود استادمحمد، جایزه نمایشنامه برتر سال محمود استادمحمد با عنوان «نشان استادمحمد» به همت هیئت مدیره بنیاد محمود استادمحمد متشکل از مانا استادمحمد، مسعود جعفری جوزانی، مدیا کاشیگر، پرستو گلستانی و جواد عاطفه و نیز سعید طباطبایی (دبیر جایزه) برگزار می شود.
کارگردانی مراسم پایانی «نشان استادمحمد» هم به عهده حمیدرضا نعیمی و شهرام کرمی است؛ این مراسم ساعت 19 روز شنبه، 5 دی ماه در سالن اصلی تئاتر شهر برگزار می شود و ورود برای علاقه مندان به تئاتر، ادبیات و محمود استادمحمد آزاد است.

** تئاتر فیزیکال اعوجاج به نمایش درآمد
اعوجاج عنوان تئاتری است به طراحی و کارگردانی بهزاد غلامی که عصر پنجشنبه سوم دی ماه توسط دو تن از کارگردانان مشهور سینمای ایران کامران قدکچیان و علی ژکان افتتاح شد.
به گزارش مشاور رسانه ای، اعوجاج تئاتری زنده و بی واسطه، داستانی است از انحراف، با تکیه بر تئاتر فیزیکال، تئاتری جسم مند که تن و تخیل و احساسات و صدا را در هم می آمیزد.
این اثر نمایشی تا 30 دی ماه 94، در تالار ناصر خسرو واقع در خیابان انقلاب، خیابان 16 آذر، ساختمان دانشجویی دانشگاه تهران از ساعت 19 پذیرای هنردوستان خواهد بود.

** دشمن بچه های شهر برای دومین بار تمدید شد
نمایش دشمن بچه های شهر که دو هفته پیاپی با استقبال گسترده مخاطبان همراه بود، برای یک هفته دیگر تمدید شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، به دنبال استقبال گسترده و پرشور تماشاگران از اجرای نمایش دشمن بچه های شهر به کارگردانی سامی صالحی ثابت این نمایش برای دومین بار ، از 6 تا 11 دی ماه تمدید شد.
این نمایش که برگرفته از نمایشنامه «دشمن مردم» ایبسن است با نقش آفرینی تعدادی از هنرمندان نوجوان در سالن استاد انتظامی خانه هنرمندان ایران روی صحنه است.
علاقه مندان می توانند برای پیش خرید بلیت این نمایش از طریق سایت تیوال به آدرس www.tiwall.com اقدام کنند.

منبع:‌ایرنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید