هفدهمین مسابقه‌ برنامه‌نویسی acm غرب آسیا آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 304600
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 05:40
با حضور بیش از یکصد تیم در دانشگاه صنعتی شریف
هفدهمین مسابقه‌ منطقه‌ای برنامه‌نویسی acm منطقه غرب آسیا در دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مسابقات برنامه‌نویسی دانشجویی acm در سال ١٩٧٧ توسط انجمن معتبر acm با هدف ارتقای توانایی برنامه‌نویسی گروهی در بین دانشجویان بنا نهاده شد.

این مسابقه هر ساله به صورت منطقه‌ای در نقاط مختلف جهان برگزار می‌شود و برندگان مسابقات منطقه‌ای به مرحله‌ نهایی راه می‌یابند.

در این دوره از رقابت‌ها نیز، حدود یکصد تیم سه نفره از دانشجویان مهندسی کامپیوتر ٥٠ دانشگاه داخل کشور و چند تیم از کشورهای آسیایی به مدت پنج ساعت به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و براساس پرسش‌هایی، اقدام برنامه‌نویسی خواهند کرد.

سرعت برنامه‌نویسی و خلاقیت فکری، دو شاخص مهم در امتیازآوری تیم‌ها خواهد بود.

سال گذشته نیز حدود ٤٥٠ مسابقه‌ منطقه‌ای در سطح جهان برگزار شد که طی آنها بیش از 38 هزار دانشجو از ٢٥٠٠ دانشگاه ١٠١ کشور مختلف جهان در مدت چهار ماه به رقابت پرداختند و در نهایت ١٢٠ تیم برتر به سی و نهمین مسابقه‌ جهانی در کشور مراکش راه یافتند.

در هفدهمین مسابقه‌ منطقه‌ای غرب آسیا در دانشکده‌ مهندسی کامپیوتر دانشگاه صنعتی شریف، از میان حدود ١٠٠ تیم، در نهایت یک تا دو تیم برتر این مسابقه به چهلمین مسابقه‌ جهانی برنامه‌نویسی acm که در اردیبهشت‌ماه ٩٥ در کشور تایلند برگزار می‌شود راه خواهند یافت.

بر اساس این گزارش، مسابقه‌ جهانی acm به عنوان المپیک برنامه‌نویسان شناخته شده و در مجامع علمی از اعتبار ویژه‌ای برخوردار است.

همچنین، مسابقه‌ برنامه نویسی acm در منطقه‌ی غرب آسیا که از سال ١٣٧٨ در تهران و به همت دانشگاه صنعتی شریف برگزار شده است، یکی از این مسابقات منطقه‌ای است که رشد چشمگیر تعداد شرکت‌کنندگان را در کل مسابقات منطقه‌ای در سال‌های مختلف داشته است.

طی ١٦ سال گذشته که تهران میزبان مسابقات منطقه ای غرب آسیا بوده است، در ١٥ دوره دانشگاه صنعتی شریف رسماً به عنوان سایت غرب آسیا میزبان تیم‌های مختلف از داخل و خارج کشور بوده است و یک بار نیز در سال ٩٠ دانشگاه تهران این میزبانی را به عهده داشته است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید