غول تجارت مس چرتکه به دست گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 304686
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 10:37
شرکت Freeport-McMoRan بزرگترین معامله گر مس در جهان، سیاست های شرکت آنگلو امریکن را در پیش گرفت.

به گزارش اتاق خبر،این شرکت اعلام کرد که به سیاست خود مبنی بر کاهش تولید به عنوان راهکاری برای حفظ نقدینگی ادامه خواهد داد.

این شرکت که در ایالات متحده به عنوان بزرگترین شرکت معدنی ازنظر ارزش بازار و درآمد محسوب می شود بیان کرد که هزینه خود را در بخش مصرف انرژی متمرکز کرده و همچنین تولید مس و مولیبدن را محدود ساخته است.

همچنین مقامات این شرکت اعلام کردند که درسود سهام عادی خود نیز تغییراتی اعمال کرده اند.

گفتنی است، سرمایه گذاران نسبت به این خبر واکنش مثبتی نشان داده اند بگونه ای که شاهد جهش ارزش سهام در حدود 10 درصد و رسیدن آن به 7.41 دلاردر بازار تجاری نیویورک در روزدوشنبه بودیم.

برخلاف افزایش قیمت، سهام شرکت Freeport-McMoRan از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون حدود 70 درصد افت داشته است.

تصمیم دیگری که در روز چهارشنبه در این باره گرفته شد مربوط به طرح شرکت Freeport برای کاهش تولید و رسیدن به مقدار 350 میلیون پوند بود و این درحالی است که قبلا اعلام شده بود میزان کاهش تولیدات 250 میلیون پوند خواهد بود.

همچنین این شرکت تحت فشار یکی از سرمایه گذاران فعال خود (Carl Icahn) که حدود 8.5 درصد سهام را در ماه آگوست به دست آورده، اعلام کرد که به دنبال فروش بخشی از سهام و دارایی خود برای تامین مالی شرکت و بازپرداخت وام خود است.

شرایط این شرکت به گونه ای است که به قیمت نفت نیز وابسته است و از آنجایی که قیمت نفت از بیشترین مقدار خود در سال 2014 حدود 60 درصد کاهش یافته، Freeport در این منطقه هزینه سرمایه گذاری در این بخش را از 2 میلیارد دلار در سال به مقدار 1.8 میلیارد دلار در سال 2016 و 1.2 میلیارد دلار در سال 2017 می رساند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید