شناسایی 11 ماده معدنی در لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 304695
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 14:13
معاون سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان از شناسایی 11 ماده معدنی در استان خبر داد.

 به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا،منصوری» با بیان این‌که ظرفیت‌سنجی واحدهای تولیدی در استان انجام شده و واحدهایی که توانایی تولید در حوزه صادرات را دارند شناسایی کردیم، اظهار کرد: به واحدهای صادراتی تجمیع و آموزش‎های لازم در زمینه بازاریابی ارائه شده است.

وی افزود: هم‌چنین شرایط مجموعه واحدها به‌لحاظ تولید محصولات قابل رقابت و متناسب با بازار هدف تفکیک شده‎اند که گروه اولیه با توجه به تفاهم‎نامه با اقلیم کردستان عراق مشخص هستند.

منصوری خاطرنشان کرد: هم‌چنین قصد داریم این بحث را به گروه‎های صنعتی دیگر نظیر صنایع غذایی و دارویی که توانایی رقابت با بازار هدف را دارند به این بازار سوق دهیم.

معاون سازمان صنعت و معدن و تجارت لرستان با بیان این‌که 11 ماده معدنی در استان شناسایی و استخراج شده است، اظهار کرد: هم‌چنین برای این مواد معدنی 11 کشور هدف نیز شناسایی شده است.

وی تصریح کرد: به‌منظور ورود به بازارهای هدف و انجام فعالیت تجاری برای واحدهای معدنی شناسنامه مشخص شده هم‌چنین بازارهای هدف تعیین شدند تا از طریق مرکز توسعه تجارت این بازارها را دنبال کنیم و به بازار صادرات برای استان منجر شود.

این مسئول یادآور شد: 11 ماده معدنی شناسایی شده در استان بیش از 11 میلیارد دلار تخمین زده شده که البته با ورود به بازار هدف رقمی بین 1 تا 5 درصد حجم مبادلات معدنی بین 150 تا 550 میلیون دلار خواهد بود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید