ربات‌ها تا ۲۰۲۰ مهمان ۱۰ درصد آمریکاییها می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 304735
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 13:26
نتایج بررسی های موسسه Juniper Research نشان می دهد تا سال 2020 از هر ده خانه در آمریکا حداقل در یکی شاهد حضور ربات هایی با کارکردها و قابلیت های مختلف خواهیم بود.

اتاق خبر: در حال حاضر به ازای هر 25 خانه در آمریکا تنها در یکی ربات وجود دارد. پیش بینی ها حاکیست ربات های خانگی وظیفه محور خواهند بود و ابتدا برای وظایفی همچون آشپزی و خانه داری برنامه ریزی خواهند شد.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ ربات هایی که فعلا در منازل وجود دارند بیشتر همان لوازم خانگی مدرن شده هستند و برای جارو زدن یا کوتاه کردن چمن ها و ... قابل استفاده هستند.

استفاده از ربات ها در هتل ها و برخی سازمان ها و شرکت های تجاری با سرعت بیشتری در حال متداول شدن است. البته این نوع ربات ها پیچیدگی های بیشتری دارند، اما بررسی ها نشان می دهد خانوارها فعلا دوست دارند از ربات های ساده تر استفاده کنند.

استفان سورل کارشناس موسسه Juniper Research در این مورد گفته است: وضعیت صنعت رباتیک در شرایط فعلی مشابه با شرایط صنعت ساخت رایانه های شخصی در اواخر دهه 70 میلادی است. اما سرمایه گذاری شرکت های مختلف در این زمینه به شدت افزایش یافته و همگان می دانند که در آغاز مسیری هستیم که با تعامل گسترده انسان ها و ربات ها به پایان خواهد رسید.

Juniper Research معتقد است در سال های آینده شاهد کاهش گسترده قیمت ربات ها و پیشرفت جدی فناوری های مورد استفاده در آنها خواهیم بود و با قدرتمندترشدن و تواناتر شدن این ابزار اعتماد مردم به آن ها نیز افزایش می یابد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید