گفت وگو بین هند و پاکستان از سر گرفته می شود | اتاق خبر
کد خبر: 304820
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 03:55
منابع مطلع در دهلی نو اعلام کردند:گفت وگو بین هند و پاکستان در سطح قائم مقام وزارت امور خارجه دو کشور از سرگرفته می شود.

اتاق خبر: منابع مطلع در دهلی نو اعلام کردند:گفت وگو بین هند و پاکستان در سطح قائم مقام وزارت امور خارجه دو کشور از سرگرفته می شود.

بنابراین گزارش گفته می شود «اس.جی شانکار» قائم مقام وزارت امور خارجه هند برای این گفت وگو ها 15 ژانویه (25 دی ) به اسلام آیاد می رود.
هنوز این خبر از سوی منابع رسمی اعلام نشده است .
گفت وگوهای از پیش برنامه ریزی شده بین هند و پاکستان که قرار بود (۲۳ اوت/اول شهریور) برگزار شود برای دومین بار لغو شده بود.
هند گفته بود که با پاکستان فقط در خصوص مسائل 'مرتبط با تروریسم ' و نه چیز دیگر مذاکره می کند .
درمقابل پاکستان نیز گفته بود که نمی تواند پیش شرطهای هند را برای گفت وگوها قبول کند.
بسیاری از کارشناسان سفر غیر منتظره نارندرا مودی نخست وزیر هند به لاهور پاکستان برای شرکت در شصت و ششمین سالروز «محمد نواز شریف » همتای پاکستانی اش را گام مهمی برای آغاز این گفت وگوها می دانند.
حدود 25 روز پیش نیز نخست وزیر دو کشور همسایه در حاشیه اجلاس آب و هوا در شهر پاریس دیداری غیر رسمی و کوتاه داشتند. چند ماه پیش نیز نارندرا مودی و نواز شریف در حاشیه اجلاس سران سازمان همکاری های اقتصادی شانگهای در شهر اوفا در روسیه ملاقات کرده بودند.
دو هفته پیش خانم «سوشما سواراج» وزیر امور خارجه هند، در تحولی بزرگ در روابط دو کشور، دعوت رسمی اسلام آباد برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا را پذیرفت.
وی درحاشیه این کنفرانس، با عالی ترین مقام های پاکستان از جمله نخست وزیر این کشور دیدار و دو طرف توافق کردند که مذاکرات دو کشور برای حل اختلاف ها ادامه یابد.
هند و پاکستان در 60 سال گذشته سه بار با یکدیگر جنگیده اند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید