بدهی 1،2 میلیارد دلاری وزارت نفت به سازندگان | اتاق خبر
کد خبر: 304903
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 14:01
رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ایران گفت: بدهی وزارت نفت به سازندگان تجهیزات نفتی حدود 1.2 میلیارد دلار است که با توافقات انجام‌گرفته حدود 50 درصد از آن تا پایان امسال پرداخت خواهد شد.

اتاق خبر: رضا پدیدار اظهار کرد: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان تجهیزات نفتی در کشور بحث عدم پرداخت مطالبات است که با توجه به تعاملات خوبی که با وزارت نفت انجام‌گرفته بخشی از این مطالبات پرداخت خواهد شد.

 بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی با اشاره به افزایش استفاده از ظرفیت تولید سازندگان داخلی تصریح کرد: با توجه به ظرفیت سنجی‌های انجام‌گرفته در 2 دهه اخیر، سهم واردات کالا را محاسبه کردیم و با تلاش فراوان ظرفیت ساخت داخل را ارتقا داده‌ایم.

 پدیدار ادامه داد: توانستیم با ارتقای سطح تکنولوژی تولیدکنندگان داخلی و با بهره‌گیری از ظرفیت تولید این سازندگان در 2 دهه اخیر، در بخش کالایی تا حدود 60 درصد به کاهش واردات کمک کنیم.

 وی افزود: این کاهش واردات با درخواست از وزارت صنعت، معدن و تجارت و با ایجاد تعرفه واردات برای ممانعت از ورود بی‌رویه کالا، قطعات و تجهیزات صنعت نفت به داخل کشور انجام شد.

 پدیدار خاطرنشان کرد: تعامل به وجود آمده میان بخش‌های مختلف از جمله وزارت صنعت و تجارت موجب بهره‌گیری بیشتر از ظرفیت داخل کشور شده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید